Atsiprašome, vykdomi svetainės atnaujinimo darbai

Inga Budrienė

image

Esu dvynukų, gimusių. 26 sav. gestacinio amžiaus (2011 m.) , mama. Priešlaikinis gimdymas prasidėjo labai netikėtai, nes nėštumo metu neturėjau sveikatos problemų. LSMUL Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje praleidome 3 mėn., kol mažieji išmoko kvėpuoti bei valgyti. Per tą laiką buvo šviesių ir tamsių akimirkų. Džiaugiuosi, kad vyras kiekvieną dieną buvo šalia, artimieji ir draugai dažnai lankydavo ir kartojo: ,,viskas bus gerai, tikėk“. Bet pati tuo patikėjau, kai nuėjau į naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų savipagalbos grupelę ir pabendravau su mama, kuri tuo metu jau namuose augino dukrytę. Tik tada supratau, kad esu ne viena ir, kad yra vilties sūpuoti savo vaikučius.
Dėl netikėtumo laikinai teko sustabdyti studijas, pakeisti darbą, tam, kad kuo ilgiau galėčiau atsiduoti motinystei. Tačiau būdama su kūdikiais namuose, vis galvodavau apie tėvelius, kurie klinikose slaugo savo naujagimius. Labai norėjau jiems padėti ir šis noras vis stiprėjo.

Pradėjau eiti mažais žingsneliais: atlikau socialinio darbo praktiką Neonatologijos klinikoje, universitete apsigyniau diplominį darbą, kurį rašiau apie anksčiau laiko naujagimių susilaukusias moteris, jų patiriamus sunkumus.

Šiuo metu atstovauju NALST asociaciją ,,Padedu augti”. Mielai grįžtu į savipagalbos grupelę: išklausyti, pasidalinti, patarti ir padėti. Labai stengiuosi, kad šeimos gautų pagalbą ir informaciją laiku ir tinkamą. Patirties semiuosi bendraudama su tėveliais, skaitydama straipsnius, dalyvaudama konferencijose. Jaučiuosi laiminga, kai galiu padėti.


Įdomūs faktai apie dvynukus

Gestacija ir gimimo svoriai
Miglė 31 cm, 768 g, Arentas 32 cm, 856 g
Žindyti
8 mėn., tačiau su mišinukų primaitinimu.
Pradėjo vaiksčioti
Arentas pradėjo 2012-01 pradžioje.,Miglė 2012-03 pradžioje.
Pradėjo kalbėti
2 metukų
image