Atsiprašome, vykdomi svetainės atnaujinimo darbai

Julija Kulik-Dulskienė

image

Niekada net nesusimąstydau apie tai, kad naujagimiai gali gimti anskčiau laiko. Nuostabi medikų priežiūra, atsakingas požiūris į nėštumą, reklamose besišypsančios mamos ir putlūs naujagimiai leido man mėgautis daugiavaisiu nėštumu užsidėjus "rožinius akinius".
Tačiau kai kurie dalykai nepriklauso vien tik nuo tavęs. Čia tavo gyvenimas gali pasikeisti per sekundę.
Priešlaikinis gimdymas prasidėjo 28sav. dėl preeklampsijos, pereinančios į HELPP sindromą. Dukrelėms buvo nustatytas klastingas identiškų dvynių transfūzijos sindromas. Jų būklė buvo kritinė.
Kai netekau antrosios dukrytės, dvigubai stipriau įsikibau į kovą už pirmosios dvynukės gyvybę ( mano kovos už gyvybę manifestas ). Buvo ir nuopolių, ir pakilimų, žemė slydo iš po kojų ir vėl atsirasdavo Viltis. Nepalūžti padėjo ne tik artimųjų palaikymas, bet ir mamos, jau auginančios vieną anksčiau laiko gimusį naujagimį, pasakojimas apie sveiką, guvų vaikutį, augantį namuose.
Su dukrele namo grįžome po 2mėn., ir nors Kauno klinikose išgyventi jausmai buvo sunkūs, tačiau norėjosi grįžti, norėjosi padrąsinti naujus tėvelius ir pasidalinti savo patirtimi. Taip 2011m. gegužės mėn. ir gimė asociacijos "Padedu augti" pirmtakė "MP-mamos pienas", kur namuose savo naujagimius auginančios mamos-savanorės grįždavo į savipagalbos grupes ir savo pasakojimu suteikdavo naujiems tėveliams jėgų kovoti ir tikėti geresne ateitimi.
Džiaugiuosi, kad subūrus specialistų komandą įkūrėme
asociaciją "Padedu augti", o didėjant aktyvių narių, rėmėjų ir palaikančiųjų skaičiui galime daryti didelius ir prasmingus darbus.


Įdomūs faktai apie dukrelę:

Gestacija ir svoris:
28 sav. Svoris: 1182g. Namo grįžome 37sav. sverdami 1700g.
Žindymas:
Natūralus, mamos pienu, iki 2m.2mėn.
Pradėjo vaiksčioti:
1m. 1mėn., nekoreguoto amžiaus.
Pradėjo kalbėti:
2m. 9mėn. kai pradėjo lankyti darželį.
Ligos:
- Iš Kauno klinikų grįžus namo buvo nustatyta vandenė, kurią sureguliavome (išsigydėme) per 2mėn. - Rahitas. - Anemija, kuri dingo pradėjus primaitinimą.
image