Atsiprašome, vykdomi svetainės atnaujinimo darbai

Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena. Kaunas.

Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių diena 2013 lapkričio 17 Kaunas

Ar žinojote, jog kiekvienais metais 15 mln. pasaulyje, 500000 Europoje, 1400 kasdien, 60 per valandą, vienas – per minutę… gimsta neišnešiotas naujagimis.

Į šį pasaulį toks mažylis atkeliauja per anksti, skubėdamas, dažnai negalintis savarankiškai kvėpuoti, reguliuoti kūno temperatūros, valgyti, tesverdamas vos 500 – 1000 gramų.

Toks itin trapus vaikelis auga už plastikiniųinkubatoriaus sienų, apraizgytas vamzdeliais, dieną naktį prijungtas prie jo gyvybę palaikančios medicininės aparatūros…

Neišnešiotų naujagimių kasmet gimsta vis daugiau. Jiems labai svarbi ir reikalinga ne tik kvalifikuota medicininė pagalba, bet ir jų tėvelių rūpestis, buvimas šalia. Akivaizdu, jog  pirmąkart išvydus per anksti gimusį savo vaikelį kaipmat apima baimė, nežinomybė, bejėgiškumas… Daugelis jų nežino, jog bėgant metams, tobulėjant medicinos mokslui galimybių išgelbėti šiuos mažylius vis daugėja, o užaugę jie šypsosis ir šėlios visai kaip ir gimę laiku jų bendraamžiai. Būtent todėl lapkričio 17 dieną visas pasaulis švenčia Neišnešiotų naujagimių dieną – taip garsiai ir drąsiai kalbant apie šių naujagimių problemas ir jų sprendimo būdus.

Jau antrus metus iš eilės pasaulinės Neišnešiotų naujagimių dienos minėjimą Kaune organizuojanti asociacija “Padedu augti” džiaugiasi, kad visuomenėje didėja ne tik problemos suvokimas, bet ir dingsta nusistovėjusios nuomonės  apie neišnešiotą naujagimį susilaukusias šeimas, bei pačius anskčiau laiko gimusius vaikučius. “Dažnai mūsų visuomenė smerkia anksčiau laiko pagimdžiusias mamas, nes vyrauja nuomonė, jog anksčiau laiko pagimdo moterys iš asocialių šeimų, turinčios blogus įpročius (alkoholis, narkotikai ir kt.). Mamos, pagimdžiusios anksčiau laiko jaučia ne tik savo kaltę, bet ir aplinkinių smerkimą. Tačiau smerkia tie, kurie apie priešlaikinius gimdymus nieko nenutuokia, nes priešlaikinių gimdymo priežasčių yra labai įvairių, ir, dažnai, net nepriklausančių nuo mamos įpročių, “norų” ir t.t.:” pabrėžia asociacijos “Padedu augti” vadovė Inga Budrienė,-“todėl šiemet Pasaulinę Neišnešiotų naujagimių dieną pradėjome anonsuoti žinute “Žinau, kad esi”,- norime, kad kuo didesnė visuomenės dalis žinotų apie pačią problematiką, apie anksčiau laiko naujagimio susilaukusias šeimas, apie pačius neišnešiotus naujagimius, Neonatologijos klinikos medikus ir personalą, kurie kiekvieną dieną gelbsti tas trapias gyvybes”.

2013m. lapkričio 17d. “Padedu augti” iniciatyva, padedant moterų klubui “Ad Astra” bei įmonei “Lempa”, apšvietę Kauno Rotušę visos Lietuvos vardu pirmą kartą prisijungė prie viso pasaulio  miestų, savo pastatus apšviečiančių purpurine (neišnešiotų naujagimių) spalva.

“Šiemet, Pasaulinės Neišnešiotų naujagimių dienos renginio metu  bus apšviesta ne tik Kauno Rotušė, bet ir pirmą kartą prie akcijos prisidedantis Verslo Centras 1000. Džiaugiamės, kad vis daugiau įmonių prisideda prie šios gražios purpurinės akcijos. “,-  kalbėjo Inga Budrienė.

“Džiugu, kad Lietuvoje vis daugiau atsiranda gražių socialinių akcijų, kurios padeda įvairioms visuomenės grupėms. Kai kurios finansiškai, kai kurios primindamos arba atkreipdamos dėmesį. Ir dar labai džiugu, kad ir verslo atstovai prie šių akcijų prisideda. Taip visuomenė bręsta supratimu ir nuoširdumu.”,- talkino Verslo Centro 1000 atstovas.

Pasaulinė Neišnešiotų naujagimių dienos minėjimas Kaune vyks lapkričio 15d. 16val. Ryšių istorijos  muziejaus salėje. Renginyje kalbės verlininkė Inga Budrienė, Dalia Teišeirskytė, Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė Rasa Tamelienė.

Renginio metu vyks аsociacijos “Padedu augti” ir Kauno klinikų Kraujo Centro projektas “Kaunieti, būk dosnus!”.

Kasmet pasaulyje dėl nėštumo ir gimdymo komplikacijų miršta daugiau nei pusė milijono moterų. Viena dažniausių mirties priežasčių- kraujavimas. Taip pat kraujo komponentų perpylimo prireikia ir naujagimiams!

Tavo dovanoto kraujo lašas gali išgelbėti gyvybę!

Kraują Kauno klinikų Kraujo Centro darbuotojai Ryšių istorijos muziejaus patalpoje rink 14- 19val.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *