+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
,,Purpurinis judėjimas“

2013 m. lapkričio 17 d. Lietuvai pristatėme naują socialinę iniciatyvą - garsaus šalies pastato apšvietimą purpurine - neišnešiotų naujagimių spalva, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotus vaikus ir jų tėvelius. Visakeriopai padedant moterų klubui ,,Ad Astra“ ir renginio globėjai verslininkei Ingai Budrienei, mūsų miesto simbolis - Kauno rotušė nušvito ,,purpuru“ ir tapo pirmuoju garsiu šalies pastatu, prisijungusiu prie pasaulinės iniciatyvos.

Vėliau prie idėjos prisijungė Verslo centras 1000, Jonavos m. savivaldybė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla ir kt. Ši tradicija tęsiama kasmet ir vis daugiau miestų palaiko prasmingą idėją.

Renginio reikšmė: Pasaulyje 1 naujagimis iš 10 gimsta per anksti. Kiekvienais metais net 15 mln. visame pasaulyje, 500 tūkst. – Europoje ir daugiau nei 1500 naujagimių – Lietuvoje.

Naujagimis laikomas neišnešiotu, jei gimęs nuo 22 savaičių iki 36 savaičių ir 6 dienų. Jam reikalinga ypatinga priežiūra ir gydymas, todėl pirmąsias savo gyvenimo dienas ar net savaites, jis gali praleisti Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Nuolat stebimos naujagimio gyvybinės funkcijos – kvėpavimas, pulsas, nervų sistemos veikla, ir reikalingi nuolatiniai papildomi tyrimai jų sveikatai įvertinti.

Visuomenė turi žinoti apie problemas, su kuriomis gyvenimo pradžioje susiduria neišnešioti vaikai bei jų tėveliai ir artimieji. Daugelis žmonių nežino, kad bėgant metams, tobulėjant medicinos mokslui galimybių išgelbėti šiuos mažylius vis daugėja, o užaugę jie šypsosis ir šėlios visai kaip ir laiku gimę jų bendraamžiai.

Albertas Einšteinas, Vinstonas Čerčilis, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Viktoras Hugo - tai tik keletas iš neišnešiotų vaikų, kurie tapo savo srities genijais.