+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Informacija dėl dokumentų tvarkymo

INFORMACIJA DĖL DOKUMENTŲ TVARKYMO

Tolimesni veiksmai dėl mirusio vaikelio dokumentų tvarkymo, kūnelio pasiėmimo bei laidojimo. Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje mirus naujagimiui tuoj po gimimo ar mirus naujagimiui Neonatologijos klinikoje, kūnelis po 2 val. išnešamas į Patologinės anatomijos kliniką. Tuoj po gimimo visada yra galimybė atsisveikinti su savo mirusiu vaikeliu.

Dokumentų pasiėmimas mirus naujagimiui. Elektroninis medicininis mirties liudijimas, jeigu sutikote su autopsijos tyrimu, bus išduotas Kauno klinikų Patologinės anatomijos klinikos sekretoriate, 105 kab. tel.: 8 37 32 6854 (įėjus į kliniką, dešinėje pusėje rakinamos durys, paskambinus nurodytu telefonu, ateis darbuotojas ir Jums atiduos dokumentus. Jeigu autopsijos tyrimo atsisakėte, elektroninį medicininį mirties liudijimą Jums atiduos naujagimį gydęs ar mirtį konstatavęs gydytojas neonatologas.

Vienkartinė laidojimui skiriama pašalpa. Vienkartinė laidojimui skiriama pašalpa yra 8 BSI dydžio (312 Eur). Laidojantis asmuo dėl pašalpos gavimo kreipiasi į savivaldybę ar seniūniją pagal vieno iš tėvų deklaruotą gyvenamąją vietą, jei moteris ne santuokoje, moters deklaruotą gyvenamąją vietą arba laidojančiojo asmens deklaruotą gyvenamąją vietą ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo šios teisės atsiradimo dienos. Pašalpa turi būti išmokėta besikreipiančiajam per 3 darbo dienas.

Dokumentai, reikalingi laidojimo pašalpai gauti. 1. Vieno iš tėvų asmenį liudijantis dokumentas, jeigu moteris ne santuokoje – gimdyvės asmens dokumentas; 2. Prašymas; 3. Asmeninės banko sąskaitos rekvizitai.

Naujagimio kūnelio pasiėmimas. Dėl naujagimio kūnelio pasiėmimo kreiptis į Kauno klinikų Patologinės anatomijos kliniką tel.: 8 37 32 6402. Darbo laikas: I-V iki 16 val., VI iki 14 val. Vykstant svarbu turėti el. mirties liudijimą. Kūnelio pasiėmimas vyksta iš Patologinės anatomijos klinikos pastato galinės pusės, pakilus laiptais ir paskambinus šalia durų esančiu skambučiu. Darbuotojas paprašo karstelio ir įkapėlių (vaikelio aprengimui skirtų drabužėlių). Jeigu kitaip nepageidaujate, Jūsų vaikelį aprengs klinikos darbuotojas.

Naujagimio laidojimas. Mirus naujagimiui, paprastai laidojimas vyksta tą pačią dieną po kūnelio pasiėmimo. Prieš tai – reikalingas susitarimas dėl laidojimo vietos bei apeigų. Naujagimio tėvams ir/ar artimiesiems pageidaujant vaikelį galima šarvoti. Vaikelio palaikai laidojami arba kremuojami. Palaikai laidojami kapavietėje. Kremuoti palaikai gali būti: laidojami kapavietėse, laikomi urnoje kolumbariume, išbarstomi kapinėse esančiame pelenų barstymo lauke.

Parengė soc. darbuotoja Aušra Mazgienė, 2020 Kauno klinikos