+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena 2018

2018 m. lapkričio 16 d. asociacija ,,Padedu augti“ pakvietė Kauno klinikų Neonatologijos klinikos bei Akušerijos ir ginekologijos klinikos darbuotojus, mažuosius pacientus slaugančias šeimas ir per anksti gimusius vaikus auginančias šeimas į prasmingą renginį, skirtą Pasaulinei neišnešiotų naujagimių dienai paminėti.

,,Gyvenime esama tikrų tikriausių stebuklų. Vienas iš jų – už inkubatoriaus sienos augantis per anksti gimęs mažylis, kuris girdėdamas mamos lopšinę ir jausdamas tėčio ranką, pradeda šypsotis, valgyti, kvėpuoti pats, taip paneigdamas visus matematinius skaičiavimus ir loginius dėsnius. Kiekvienais metais šių mažylių Pasaulyje gimsta net 15 milijonų, 500 tūkstančių – Europoje, 1400 – kasdien, 60 – per valandą, 1 – per minutę. Priešlaikinis gimdymas gali užklupti bet kurią šeimą, todėl tėvų organizacijos skleidžia žinią ir apie priešlaikinį gimdymą ir jau 10-tus metus lapkričio 17 dieną mini Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną“, – renginio metu kalbėjo asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė.

Renginio dalyviai džiaugėsi nuostabia popiete, praskaidrinusia dieną, susirinkusiems muzikinį kūrinį dovanojo atlikėjas Justas Jankauskas.

Po renginio asociacijos ,,Padedu augti“ narės tradiciškai lankė neišnešiotukų šeimas palatose, sveikino su Pasauline neišnešiotų naujagimių diena ir dovanojo vilnos pledus. Kitoms Lietuvos ligoninėms su šilčiausiais linkėjimais nuo asociacijos ,,Padedu augti“ buvo išsiųstos dovanėlės.

Tėvų poreikiams neabejingos ir kitos organizacijos

Jau antrus metus VŠĮ ,,Veiklių mamų klubas Kaune“ organizuota akcija ,,Pasidalinkime šiluma“, sukvietė visus norinčius ir galinčius megzti vilnones liemenes, kojinaites ir pledukus. Šie mezginiai nuolatos reikalingi per anksti gimusiems naujagimiams, kad padėtų palaikyti normalią kūno temperatūrą.

Akcijos organizatorės džiaugėsi ir dėkojo Lietuvos žmonėms už taip reikalingus mezginius ir neabejoja, kad šį akcija bus tęsiama. Juk į šį pasaulyje kasmet per anksti pasibeldžia apie 1600 naujagimių.

Neeilinė dovana neišnešiotukus auginančioms šeimoms

Ilgai laukta, svajota ir be galo reikalinga atmintinė tėveliams, išvykstantiems iš ligoninės su per anksti gimusiu vaikučiu namo – tai asociacijos ,,Padedu augti“ dovana tėvams Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga.

„Leidinio idėja gimė iš mūsų asmeninės patirties bei nuolatinių, jau 6-erius metus besikartojančių, tėvelių klausimų mums. Todėl kartu su savo sričių specialistais paruošėme rinkinį pačių svarbiausių patarimų, kurie padės pasiruošti pirmiesiems kartams namuose.

Linkime, kad nelengva pradžia virstų maloniomis ir džiaugsmingomis akimirkomis auginant vaikutį“, - dalijosi asociacijos „Padedu augti“ vadovė.