+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Pagalba neišnešiotų naujagimių šeimoms Covid-19 akivaizdoje

Neišnešioti naujagimiai - itin jautrūs infekcijoms, todėl dėl Covid-19 prasidėjus karantinui, buvo ir išlieka apribotas pacientų ir slaugančių mamų lankymas. Ši situacija yra ypatingai sudėtinga mamoms, esančioms krizinėje situacijoje, gimus giliai neišnešiotam mažyliui (-iams), nes ligoninėje moterys praleidžia 1-3 mėn. ir ilgiau. Be tiesioginio artimųjų palaikymo joms yra sudėtinga išgyventi prieštaringus jausmus.

Siekdami stiprinti pagalbos ir paramos teikimo galimybes karantino laikotarpiu, šeimoms skiriame ypatingą dėmesį ir jau džiaugiamės galėję įgyvendinti šiuos darbus:

  • Pradėjome teikti analogų Lietuvoje neturinčią paslaugą ,,Neišnešiotukų pagalbos linija“. Tai internetines konsultacijos (cha't).
  • Pasirūpinome ,,Difolin“ maisto papildais žindančioms mamoms.
  • Atnaujinome savitarpio pagalbos grupių veiklą ,,Arbatos pertraukėlės“.
  • Padovanojome medicininių kaukių ir ,,Bioderma“ rankų kremų (100 vnt.) naujagimius Kauno klinikose slaugančioms mamoms.
  • Kreipėmės dėl slaugančių mamų sąlygų Kauno klinikose pagerinimo, nes Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus slaugančių mamų palatose nėra balkonų ir jos neturi galimybės išeiti į lauką.

REZULTATAS – įrengta terasa. Tai galimybė saugiai pasidžiaugti saule, maksimaliai apsaugant neišnešiotą naujagimį.

Dėkojame UAB ,,Sportinės dangos“ už padovanotą dirbtinės žolės dangą, geros valios žmonėms už skiriamą finansinę paramą (iš Asociacijos lėšų nupirkta PVC danga, lauko baldai), Kauno klinikų administracijai, Kauno klinikų Statybos, remonto ir eksploatacijos tarnybai, Kauno klinikų Neonatologijos klinikos administracijai už bendradarbiavimą ir ilgametį siekį padėti šeimoms.