+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena 2020

Lapkričio 17 d. visas pasaulis mini ,,Neišnešiotų naujagimių dieną“

Pasaulyje 1 naujagimis iš 10 gimsta per anksti. Kiekvienais metais net 15 mln. visame pasaulyje, 500 tūkst. – Europoje ir daugiau nei 1500 naujagimių – Lietuvoje.

Nuo pat pirmųjų gyvenimo minučių mažieji susiduria su galybe sunkumų: negalėjimu savarankiškai kvėpuoti, žįsti, reguliuoti kūno temperatūrą ir net verkti. Nepaisant visų šių ypatingų iššūkių, mažieji atkakliai stveriasi į gyvenimą. Neišnešiotas naujagimis tik iš pirmo žvilgsnio atrodo trapus - mažas, kartais nė kilogramo nesveriantis mažylis nepasiduoda jokiems loginiams išskaičiavimams, auga ir stiprėja.

Tobulėjanti medicininė priežiūra leido pasiekti išties įspūdingų rezultatų: nuo kilogramo iki pusantro sveriančių mažylių išgyvenamumas Lietuvoje siekia net 97 proc.! Mažiausia šalyje išgyvenusi naujagimė šalyje - 22 gestacijos savaičių gimimo, svėrusi vos 350 g. (2019 metais).

Purpurinė iniciatyva

Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga organizuojama pasaulinė iniciatyva – garsių pastatų ir gamtos objektų apšvietimas purpurine – neišnešiotų naujagimių – spalva. Socialinė iniciatyva skirta palaikyti šeimas ir atkreipti visuomenės dėmesį į priešlaikinio gimdymo problematiką.

Visuomenė turi žinoti apie problemas, su kuriomis gyvenimo pradžioje susiduria neišnešioti vaikai bei jų tėveliai ir artimieji. Daugelis žmonių nežino, kad bėgant metams, tobulėjant medicinos mokslui galimybių išgelbėti šiuos mažylius vis daugėja, o užaugę jie šypsosis ir šėlios visai kaip ir laiku gimę jų bendraamžiai.

Albertas Einšteinas, Vinstonas Čerčilis, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Viktoras Hugo - tai tik keletas iš neišnešiotų vaikų, kurie tapo savo srities genijais.

Lietuva prie šios socialinės akcijos prisijungė dar 2013 metais, kai asociacijos ,,Padedu augti“ iniciatyva purpurine spalva nušvito Kauno rotušė. Vėliau ši iniciatyva pradėjo sklisti po visą Lietuvą.

2014 metais prie idėjos prisidėjo ir Jonavos miestas – purpurine spalva nušvito Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla ir Šviesos bokštas, vėliau ir Šviesos takas. Šiemet Jonavos rajono savivaldybė tęsia jau tradicija tapusią asociacijos ,,Padedu augti“ iniciatyvą ir lapkričio 17 d. vėl įžiebė purpurą Jonavoje.


Pandemija nesutrukdė pasveikinti šeimų

Šiuo jautriu ir itin sudėtingu laikotarpiu, nelikus galimybei lankyti pacientus, dėmesiu ir šiluma apgaubėme per anksti gimusius mažylius ir tėvelius. Sukurtas nuotaikingas video: https://bit.ly/36MUYPW

Šventės proga didžiąsias Lietuvos ligonines: Kauno klinikas, Santaros klinikas, Šiaulių motinos ir vaiko kliniką, Klaipėdos universitetinę ligoninę, pasiekė dovanėlės mažiesiems (100 vnt.)

Už vilnos pledus dėkojame rėmėjams: UAB ,,AbbVie“ ir el. parduotuvei jauku24.lt 

#padeduaugti #neisnesiotukai #purpurineiniciatyva #pnnd