+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Istorinė Gyvybės šventė - tokios iki šiol dar nebuvo

Birželio 10 dieną Kauno klinikų parke nuaidėjo jau vienuoliktą kartą neišnešiotukų šeimas suburianti „Gyvybės šventė“. Pirmą kartą istorijoje renginį vedė patys vaikai, kurie kadaise gimę anksčiau laiko.

Pasodintas Gyvybės medis

Miglė ir Arentas į pasaulį pasibeldė vos 26-tą nėštumo savaitę, sudrebindami tėvų, artimųjų ir medicinos darbuotojų širdis. Šiandien jie vienuolikamečiai, aktyviai prisidedantys prie gerovės projektų įgyvendinimo neišnešiotų kūdikių šeimoms. Kai prieš 12 metų 3 mėnesius, kupinus didelių išbandymų, dvynukų šeima praleido ligoninėje – tai tapo paskatinimu burtis su bendramintėmis šeimomis ir atliepti į tuo metu kilusius didelius pagalbos poreikius.

„Gyvybės šventės“ metu renginio vedėjai dalijosi savo jautria gimimo istorija ir tuo pačiu šmaikštavo, kad laikas stacionare turėjo būti geras – čia jie gyveno šiltame stiklo namelyje, buvo maitinami aukščiausios kokybės mamos pienu, o dieną - naktį juos prižiūrėjo švelnios ir rūpestingos medicinos darbuotojų rankos. Anot jų – dvynukai turėjo ne vieną mamą ir tėtį, o daug mamų ir tėčių.

Vaikai pasidalijo, kad patys, būdami dar kūdikiais, dalyvavo pirmoje šventėje, kai 2011 metais priešais Kauno klinikų Naujagimių intensyviosios terapijos langus buvo pasodintas ąžuolas - Gyvybės medis. Medelis auga ir tvirtėja, o ant jo šakų kabinami išgyvenusių ankstukų vardai. Šiais metais Gyvybės medį papildė inkilėlis, kuriame „apgyvendinti“ ankščiau laiko gimusių mažylių vardus šeimos galės ištisus metus. O po medžiu esantys akmenėliai simbolizuoja ankščiau laiko šeimas palikusius neišnešiotukus.

Svarbus bendradarbiavimas

,,Džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenė vis auga, o kartu su ja ir dėkingumas medicinos darbuotojams bei personalui už jų kasdieninį, pasiaukojantį darbą. Susirinkome dar kartą padėkoti, nes tai daryti svarbu kuo dažniau, kad darbuotojai jaustų įkvėpimą, nenuleistų rankų itin sudėtingose situacijoje – negalios, netekties atvejais. Jiems svarbu semtis stiprybės, o mes per savo renginį dovanojame tokią stiprybę, kurios turėtų užtekti visiems metams“, – kalbėjo asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė – Budrienė.

Neonatologijos klinikos gyd. Vilma Ivanauskienė sakydama kalbą pabrėžė, koks svarbus yra bendradarbiavimo aspektas, nes tik dirbdami kartu gydytojai-medicinos personalas-tėvai, gali sudaryti tokią komandą, kuri užtikrina visapusį vaiko vystymąsi ir galimybę greičiau išvykti namo. Gydytoja negailėjo emocijų kalbėdama apie asociacijos „Padedu augti“ indėlį į ankščiau gimusių kūdikių ir jų tėvų emocinę paramą ir palaikymą. Ji prisiminė, kaip jos kolegos Naujagimių intensyvios terapijos skyriuje (NITS) gydė ir slaugė jos pačios, ankščiau laiko gimusius dvynukus.

Medikei paantrino ir Kauno klinikų Neonatologijos klinikos vadovė prof. dr. Rasa Tamelienė: „Džiaugiuosi organizacijos „Padedu augti“ augimu. Per daugiau nei dešimtmetį darbai tapo brandesni, o iniciatyvos ateina ne tik iš ligoninės, bet iš pačių tėvų. Stebiuosi, kad net užaugus įkūrėjų vaikams, darbai nesibaigia, o vis labiau įsibėgėja. Savitarpio pagalbos grupės „Arbatos pertraukėlės“, šventės, finansinė ir organizacinė parama, prisidėjimas prie Mamos-naujagimių intensyviosios terapijos palatų - begalinis ačiū už visa tai. Visuose darbuose vienas ne karys. Bendra veikla, kai problemos matomos iš dviejų pusių - mediko ir tėvo, visada yra gerai. Nepastovėjęs paciento batuose, nežinai, kaip jis jaučiasi, gali tik įsivaizduoti, ir ne visada teisingai. Bendradarbiavimas padeda išspręsti problemas iš esmės“.

Nepamiršti ir mažieji šventės dalyviai

Renginio metu buvo nepamiršti ir mažieji šventės dalyviai – vaikai. Programa „Baltasis lokys“ džiugino eksperimentais, muilo burbulais, magiškais triukais bei diskoteka. Veikė molio lipdymo edukacija, kurioje vaikai galėjo nusilipdyti savo gyvybės medelį. Vaikų animatorė piešė vaikučiams ant veidukų. O norintys aktyviai leisti laiką, tai galėjo daryti ant pripučiamo batuto.

Baleto studija „Baletas Jums“ pasirodyme šokusi septynmetė Aurėja, gimusi 31 nėštumo savaitę, vainikavo renginio prasmę. Talentinga mergaitė džiugino šventės dalyvius, ypatingai – medicinos darbuotojus, kurie prisimena nelengvą mergaitės kelią ligoninėje.

Į šventę susirinko daugiau nei 200 dalyvių, atvykusių iš Klaipėdos, Šiaulių, Kauno ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių. Jos teikė gėles ir dėkojo, ne tik Kauno klinikų parką atėjusiems medikams, bet ir ėjo į skyrių, kuriame dar visai nesenai patys praleido daugybę dienų ir naktų, ir sveikino tuo metu dirbusį personalą. Šie tėvai išliks visą gyvenimą dėkingi visai medicinos komandai už pagalbą sunkiausiu jų gyvenime metu.

Asociacija „Padedu augti“ veiklą pradėjo po Miglės ir Arento gimimo, 2011 metais, ir savanorystės pagrindais rūpinasi neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių šeimų visokeriopa gerove, teikia emocinę ir socialinę pagalbą. Organizuoja gyvybiškai svarbius projektus, siekdama gerinti naujagimių sąlygas Lietuvos ligoninėse.

2022-2023 metų sandūroje organizacija rekonstravo Šeimos kambarį bei svariai prisidėjo prie Mamos-naujagimių intensyviosios terapijos palatų įrengimo. Tai parodo kiek daug gali paprasti tėvai, susibūrę vieningam tikslui. Su visų pagalba „Padedu augti“ Kauno klinikoms padovanojo medicininės ir kitos įrangos už daugiau nei 84 tūkst. Eur.


Organizacija nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams:

  • Negaminsiu.lt – pasirūpinusiais maisto užkandžiais.
  • MaistoManija.lt už desertus vaišių stalui.
  • UAB „Medexy“ už įsteigtas profesionalios kosmetikos dovanėles.
  • Karaliaus Mindaugo profesinio rengimo centrui už dekoravimo – floristikos vizijos sukūrimą ir įgyvendinimą.
  • Kvadratu.lt už šypsenas vaikams dovanojančius balionus.
  • „Foto lyrika“ už profesionaliai įamžintas akimirkas.
  • LSMU Vaikų ligų būrelio studentėms Ievai R. ir Justinai Ž.

Bei didžiausias ačiū dalyviams, kurie suvažiavo iš visos Lietuvos ir savo šypsenomis džiugino asociacijos „Padedu augti“ nares, Kauno klinikų Neonatologijos skyriaus darbuotojus bei, žinoma, vieni kitus.