+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Gyvybės medelio pirmasis gimtadienis

LSMU Kauno klinikų Neonatologijos klinikos ir savanoriškos organizacijos „MP­- mamos pienas“, vienijančios neišnešiotų naujagimių šeimas bei medicinos darbuotojus, iniciatyva prie Gyvybės medelio įvyko susitikimas.

Gyvybės medis – ąžuoliukas – priešais naujagimių reanimacijos langus buvo pasodintas 2012 m. gegužės 31 d. – kaip padėka Kauno klinikų medikams ir visam personalui už išgelbėtus anksčiau laiko gimusius naujagimius. Ant Gy­vybės medžio šakų kabinami lapeliai su išgelbėtų naujagimių vardais. Už naujagimius, kurių išgelbėti nepavy­ko, po medeliu dedami akmenėliai.

LSMU Kauno klinikų Neonatologijos klinikos socialinė darbuotoja Viktorija Partaus­kienė džiaugėsi, kad į susitikimą ir į Gyvybės medelio gimtadienį atvyko tėveliai su jau paaugusiais vaikučiais, atėjo ir mamos, šiuo metu klinikoje slaugančios savo mažylius, bei medi­kai, padarę viską, kas įmanoma ir kas ne – šių mažylių ir jų tėvelių labui.

„Ačiū visiems, palaikiusiems šią idė­ją, kurią, tikiuosi, tęsime kiekvienais metais“, – sakė V. Partauskienė.

Prapliupęs gausus paskutinės pa­vasario dienos lietus nesutrukdė susitikimo – jis tęsėsi Akušerijos ir ginekologijos klinikos muziejuje. Visi maloniai bendravo, dalijosi džiaugs­mais bei rūpesčiais, džiaugėsi ge­rokai ūgtelėjusiais vaikučiais, piešė mažosios dailės terapiją turėdami tikslą, kad klinikoje gulinčios mamos pabaigs piešti bendrą piešinį, pasa­kys savo emocijas.

Renginio dalyviai paminėjo ir dar vieną gimtadienį. 2011 m. gegužės 23 d. oficialiai įkurta savanoriška or­ganizacija „MP-­mamos pienas“, ku­rios tikslas – padėti tėveliams, kurių vaikučiai gimė anksčiau laiko. „Tikimės, kad per tuos 2 metus pada­rėme daug gerų darbų, suteikėme vilties kitiems tėveliams, prisidėjo­me prie visuomenės švietimo apie neišnešiotus naujagimius,“ – sakė mamos, kurių buvę „coliukai“ jau nenorėjo nustygti ant mamų rankų.

Julija Kulik-­Dulskienė – dukrytės, gimusios 28 savaičių ir svėrusios 1127 g, mama sakė, kad susitikimo tikslas – pasimatyti, susitikti ir dar kartą padėkoti medikams.

Dvynukų, gimusių 26 savaičių, mama Inga Laukytė-Budrienė studijavo socialinį darbą ir rašė diplominį darbą, kurį dabar gins – apie prieš laiką gim­džiusias mamas.

„Kas gali padėti geriau nei mamos, kurios šią patirtį išgyveno pačios?“ – sakė mamos, jaunos ir gražios, bet jau daug išgyvenusios bei patyru­sios, ir kviečia rinktis į paramos gru­pę kiekvieną trečiadienį 10–11 val. Neonatologijos klinikos II a.


Straipsnis: Džiuljeta Kulvietienė