+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
ProjektaiAtgal į pagrindinį
Per anksti gimusios Kamilės drama: gydytojai nieko nežadėjo

Įprastai nėštumas trunka 40 savaičių, tačiau pasitaiko, jog vaikelis gimsta anksčiau laiko. Kamilės šeimai teko toks nelengvas išbandymas, kuriuo ji sutiko pasidalinti su mūsų skaitytojais.

Į pasaulį belstis pradėjo 24 savaitę

Mūsų Kamilė į pasaulį pradėjo belstis labai anksti – 24 savaitę. Prižiūrint medikams, skyrus lovos režimą ir su didele viltimi, pavyko paauginti mažylę dar pilvelyje iki 27 nėštumo savaitės. 2012-07-23 mūsų mažas stebuklėlis nusprendė nebelaukti ir pasibeldė į pasaulį. Po skubiai atliktos cezario pjūvio operacijos, gimė 27 savaičių labai mažytė dukrytė – 1074 g., 34 cm.

Tuo metu nesupratau, kas vyksta, buvo daug nežinios, nerimo, baimės ir ašarų, savo dukrytę pamačiau tik kitą dieną, ji buvo tokia gležnutė, taip norėjosi ją priglausti prie savęs, kad ji pajustų, kaip mes ją mylime ir kad ji privalo kovoti, bet, deja, negalėjau jos net paliesti. Tai galėjau padaryti tik po geros savaitės.

Pablogėjo po savaitės

Iš pradžių Kamilė buvo tikra kovotoja, kvėpavo pati, bet po savaitės viskas apvirto aukštyn kojom, kasdien buvo vis blogiau, medikai nieko nežadėjo (sepsis, kraujo užkrėtimas, plaučių uždegimas, atviras arterinis latakas ir galiausiai mano akyse ji nustojo pati kvėpuoti). Nuo dirbtinio kvėpavimo aparato pasidarė žaizdos plaučiuose, gydytoja pasakė, kad jei Kamilė nepradės kvėpuoti pati, negali visiškai nieko žadėti.

Tačiau mes tikėjom, kad viskas bus gerai, buvome kantrūs, kaskart būdami prie mažosios abu su vyru su ja daug kalbėjomės, glostėme ją, bandėme parodyti, kaip ją stipriai mylime, ir kad ji privalo kovoti už save. Ir įvyko stebuklas – Kamilė mus išgirdo!

Po tos diagnozės, Kamilė pradėjo kovoti, pradėjo kvėpuoti tik su ūsiukų pagalba, atviro arterinio latako operacijos neprireikė, jis iki šiol neužsivėręs, bet netrukdo augti ir vystytis. Ir ji kasdien vis stiprėjo, pradėjo augti svoris, galėjome daryti „kengūriukus“, o tai dar labiau padėjo jai augti.

Kauno klinikose praleidome iš viso 66 d.

Kamilei šiuo metu 1 m. 3 mėn. (koreguotas amžius – 1 m.). Nors mes į ją jau senokai nebežiūrime pagal koreguotą amžių, kadangi prieš gerą mėnesį neurologė pasakė, kad Kamilė jau pasivijo bendraamžius. Pažiūrėjus į ją, daugelis sako, kad ji net nepanaši į neišnešiotukę, tik tiek, kad palyginus su bendraamžiais yra žemesnė ir mažesnė. Šiuo metu sveria apie 9,5 kg, ūgis – 76 cm.

Labai džiaugiamės, kad Kamilė neturi jokių rimtų sveikatos sutrikimų, tik dar likęs atviras arterinis latakas (3 mm), bet kol kas jis jos vystymuisi netrukdo. Per tuos metus esame tik du kartus sirgę, bet, deja, abu kartus teko pagulėti ligoninėje. Pirmą kartą tridienė karštinė komplikavosi į laringitą, o antrą kartą pasigavome kažkokį virusą: pakilo aukšta temperatūra, išbėrė, todėl atsidūrėme infekciniame. Šiaip labai džiaugiamės, kad kol kas Kamilės imunitetas pakankamais stiprus – juk yra didelė tikimybė sirgti plaučių ligomis.


Nuotraukose - mažoji Kamilė, kurios pūsti žandukai nė iš tolo neprimena mažos ir smulkutės neišnešiotukės.