+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Kauno klinikose atidarytas Kūdikių vystymosi stebėjimo kabinetas

Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje duris atvėrė Kūdikių vystymosi stebėjimo kabinetas. Čia medikų komanda priims sunkiai naujagimystėje sirgusius, labai mažo gimimo svorio vaikus, kurie turi didelę riziką sveikatos bei tolesnio vystymosi sutrikimams atsirasti. Kabinete bus vertinama bendra jų sveikatos būklė, psichomotorinė raida, atliekami būtini tyrimai, imunizuojama nuo respiracinio sincitijaus viruso.

Dažniausiai rizikos grupei priklausančius pacientus specialistai turi stebėti kas tris mėnesius iki vienų metų amžiaus. Iki šiol jie buvo stebimi Neonatologijos klinikos ambulatoriniame skyriuje arba konsultuojami Vaikų ligų klinikoje.

„Naujosios mūsų patalpos yra įrengtos taip, kad kūdikiams ir šeimai būtų patogiau ir saugiau – patogus privažiavimas, atskiras įėjimas, erdvė, skirta tik kūdikiui ir jį atlydėjusiems šeimos nariams kontaktas su kitais ligoniais ar ligoninės lankytojais yra minimalus, todėl mažėja galimybė užsikrėsti virusinėmis ligomis ir susirgti“ – džiaugėsi Neonatologijos klinikos vadovė profesorė Rasa Tamelienė. Tikimasi, kad artimiausiu metu prie gydytojų komandos prisijungs kineziterapeutas, psichologas, socialinis darbuotojas – šių specialistų bendradarbiavimas garantuotų visapusiškesnę pagalbą šeimai.

„Šiuo metu neišnešiotus kūdikius stebime iki vienų metų amžiaus, tačiau ateityje tikimės stebėjimo periodą prailginti iki mokyklinio amžiaus, nes gimimas anksčiau laiko palieka žymę visam gyvenimui“, – pasakojo prof. R. Tamelienė. „Mums taip pat labai svarbu stebėti savo mažuosius pacientus, matyti, kaip jie auga, su kokiais sunkumais susiduria. Taip gimsta ir mūsų patirtis, žinios ir mes patys galime vertinti savo skiriamą gydymą, matyti savo darbo rezultatus.“

Prie rizikos grupės priskiriami tie vaikai, kurie naujagimystėje ypač sunkiai sirgo, nuo hipoksijos buvo gydomi terapine hipotermija, gimę anksčiau nei 32-ąją nėštumo savaitę ir svėrę mažiau nei 1,5 kilogramo. Tokių kūdikių per metus Kauno klinikose gimsta apie 120. Kartu su medikais jais rūpinasi ir organizacijos „Padedu augti“ komanda. Ji papuošė naujas patalpas taip, kad būtų jaukiau ir šilčiau. Neonatologijos klinika ir jos pacientai taip pat dėkoja ir kompanijai „Abbvie“, pasirūpinusiai kabinetų įranga ir baldais.

LSMU IR LSMU LIGONINĖS KAUNO KLINIKŲ SAVAITRAŠTIS. 2017 M. KOVO 17 D. „Avevita“ Kauno klinikų inf. K. Šimatonio nuotr.