+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Kauno klinikose - ,,Pyragų diena“

Lapkričio 6 d. Lietuvoje minima ,,Pyragų diena“. Šia proga Kauno klinikų Centriniame pastate asociacijos ,,Padedu augti“ inicijuotas daugybės žmonių dėmesį pritraukęs renginys.

Kilniam tikslui – surinkti lėšas pirmojo Lietuvoje Motinos pieno banko papildomam pieno šaldikliui įsigyti – susibūrė asociacijos ,,Padedu augti“ narės, mamos, auginančios per anksti gimusius vaikus, ir Neonatologijos būrelio narės. Visi šie savanoriai dar sekmadienį kepė pyragus, tortus, sausainius. O gaminimo akimirkas įamžino nuotraukose ir jomis dalinosi socialiniuose tinkluose su žinute: ,,kepu pyragą, kad sunkiai sergantys ir per anksti gimę naujagimiai augtų kuo sveikesni!“.

Organizatorių gražūs norai viršijo lūkesčius. Įspūdingai papuoštas stalas, kurio puošyba rūpinosi ,,Švenčių virtuvė“, bei kepinių įvairovė ir saldūs kvapai pritraukė Kauno klinikų darbuotojų, studentų bei pacientų dėmesį. Aiškus tikslas – padėti patiems pažeidžiamiausiems: sunkiai sergantiems ir per anksti gimusiems kūdikiams – nepaliko abejingų žmonių.

,,Džiaugiamės, kad galėjome sukurti šventinę nuotaiką didžiausioje gydymo įstaigoje Lietuvoje ir savo su meile gamintais kepiniais pavaišinti žmones net ir neaukojant pinigų. Svarbiausias yra dalijimosi procesas ir geros emocijos, kurias perteikėme renginio metu. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems prie iniciatyvos, – džiaugsmo neslėpė asociacijos ,,Padedu augti” vadovė Inga Laukytė – Budrienė.

Iš viso renginio metu surinkta 561 Eur. Visos šios lėšos bus skiriamos projekto ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“ II etapo įgyvendinimui.

Pasaulinė praktika rodo, jog neišnešioti naujagimiai, maitinami donoriniu pienu, yra atsparesni infekcijoms ir alergijoms. Kauno klinikų duomenimis per pirmąjį donorinio motinos pieno banko įsteigimo pusmetį, kūdikiai, kurie vietoj adaptuoto pieno mišinio buvo maitinami donoriniu motinos pienu, išvengė operacijų, pasibaigusių trumposios žarnos sindromu. Taip pat sumažinta kitų su šia liga susijusių komplikacijų tikimybė.

Lietuvoje kasmet per anksti gimta 5-6 proc. naujagimių, nemokančių kvėpuoti, palaikyti normalios kūno temperatūros ar žįsti, todėl yra maitinami per zondą. Kauno Perinatologijos centre kasmet gimsta apie 3300 naujagimių, iš jų – apie 500 neišnešiotų.

Už renginio įgyvendinimą dėkojame: Simonai iš ,,Švenčių virtuvė“ už stalo dekoravimą, fotografei Indrei Bagdonei už įamžintas šventės akimirkas, Neonatologijos būrelio merginoms už kepinius, pagalbą ruošiantis ir malonų bendravimą su renginio dalyviais, geradarėms šeimininkėms ir geradariams šeimininkams, kepusiems pyragus bei pasidalijusiems jų nuotraukomis socialiniuose tinkluose ir Kauno klinikų administracijai už šiltą priėmimą.

Nuoširdžiai dėkojame visiems aukojusiems!