+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Dviejų Ingų Budrienių sumanymas Neišnešiotų kūdikių dieną: neįprastai nušvitusi Kauno rotušė

Sekmadienio vakarą Kauno rotušė nusidažė dviem spalvomis – balta ir purpurine. Jos kauniečiams priminė, jog būtent lapkričio 17-ąją švenčiama Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena.

Kelioms valandos „patobulinti“ baltąja gulbe vadinamo Kauno pastato eksterjerą sumąstė dviejų organizacijų – „Ad astra“ ir „Padedu augti“ vadovės. Abi jos bendravardės ir bendrapavardės – Ingos Budrienės. Abi turi ir bendrą išgyvenimą – yra pagimdžiusios neišnešiotus kūdikius.

Lietuvoje žinoma renginių organizatorė I. Budrienė prieš daugiau nei aštuonerius metus susilaukė sūnaus Kerniaus. Berniukas į pasaulį atėjo mėnesiu anksčiau.

„Padedu augti“ vadovė I. Budrienė su vyru Arūnu dvynukų Miglės ir Arento susilaukė prieš dvejus metus, rugsėjį. Moteris pasakojo, jog pirmagimiai į pasaulį atkeliavo gerokai anksčiau – 26 savaičių. Arentas svėrė 856 gramus, o Miglė – 767 gramus. Naujagimiai inkubatoriuje praleido pustrečio mėnesio.

Kai jų kūneliai patys galėjo reguliuoti temperatūra, mamytė ir mažyliai išleisti augti namo. Moteris netikėtai sužinojo, jog ir ji, ir kita I. Budrienė, lankosi pas tą patį šeimos gydytoją. „Kai paskambinu užsiregistruoti apžiūrai mane nuo bendrapavardės atskiria tik pagal gimimo datą“, – su šypsena tvirtino pašnekovė.

Kai spalį buvo įregistruota Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti“, I. Budrienei net nekilo abejonių į ką kreiptis norint surengti Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimą.

„Inga išsyk sutiko padėti, nes mus vienijo bendra patirtis. Laukdama, kol vaikučiai sustiprės, gulėjau „Ad astra“ suremontuotoje palatoje, todėl žinojau apie klubo prezidentės veiklą“, – sakė I. Budrienė.Rotušės bokštui išmušus šeštą valandą vakaro tiek aikštėje, tiek jos prieigose užgeso šviesa, o aukštas pastatas nusidažė simbolinėmis Neišnešiotų naujagimių dienos spalvomis. Pro vieną iš Rotušės langelių išlindo Kauno ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius, pranešęs, jog kasmet laikinojoje sostinėje gimsta apie 4000 naujagimių, o daugiau nei 13 proc. jų – neišnešioti: „Problema tikrai aktuali, todėl šios dienos simbolika – svarbi“.

Susirinkusiems koncertavo „Božolė“ choras, padovanojęs naują savo dainą „Ta diena“. „Norime jums skirti linksmų melodijų tam, kad šventė nusidažytų linksmais, o ne liūdnais atspalviais“, – sakė „Božolė“ narė, Aleksandro Ivanausko-Faros dukra Jurgita Liukaitienė.

Lietuva, nušviesdama vieną iš svarbiausių pastatų purpurine ir balta spalva, prie tokio Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimo prisijungė pirmą kartą.

„Žmonės.lt“ 2013 m. lapkričio 17d.