+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
ProjektaiAtgal į pagrindinį
Nusipelnę kauniečiai pagerbti apdovanojimų ceremonijoje

Ketvirtadienio vakarą Rotušėje vyko Kauno miesto apdovanojimų įteikimo ceremonija. Iškilmių metu apdovanoti miestui nusipelnę gyventojai.

Įteikti Santakos garbės ženklai, burmistro J. Vileišio medalis, „Gerumo kristalai“, „Tauriukas“

Ketvirtadienio vakarą Rotušėje įteikti apdovanojimai už nuopelnus Kaunui ir Lietuvai, uolų ir sąžiningą darbą bei visuomeninę veiklą 3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklais apdovanoti: Krepšinio mokyklos „Aisčiai“ trenerė Birutė Jankauskienė, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriai Nijolė Ona Lepeškaitė ir Dainius Svobonas, Lietuvos teatro ir kino aktorė Doloresa Kazragytė, bendrovės „Kauno tiltai“ generalinis direktorius Aldas Rusevičius.

Garbės ženklai įteikti ir Kauno M. K. Čiurlionio draugijos narei, skulptorei, pedagogei Daliai Onai Palukaitienei, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Kauno bendrijos pirmininkui Valentinui Jazerskui ir daktarui, kunigui Sauliui Pauliui Bytautui bei Kauno krepšinio mokyklos treneriui Jurijui Fiodorovui.

Choreografui, baletmeisteriui Vytautui Buterlevičiui įteiktas 2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklas.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvariniu medaliu už nuopelnus įtvirtinant Kauno miesto savivaldą, įgyvendinant pilietines iniciatyvas ir kuriant miesto įvaizdį apdovanoti Audra Liaudanskienė, Roma ir Simonas Galiniai, Dainius Babilas, Violeta Bakutienė, Regina Markevičienė, Dainuolė Kazlauskienė ir Ona Janutė Leonavičienė.

Pasidabruotas J. Vileišio medalis įteiktas karo istorikui prof. dr. Valdui Rakučiui.

Kauno miesto simbolis – Tauriukas – atiteko muzikologei Alinai Ramanauskienei, o Kauno miesto mero padėkos raštai – kauniečiams Rimai Kazėnienei ir Aleksandrui Rave.

Trims kauniečiams įteikti „Gerumo kristalai“: asociacijos „Padedu augti“ vadovei Ingai Laukytei-Budrienei, dirbančiai su neišnešiotų naujagimių šeimomis. Už nuolatines socialines akcijas laureate tapo Daiva Valančiūtė.

Trečiasis geradaris – Viktoras Jarmolovas, išsaugojęs jaunos merginos gyvybę ir pagarsėjęs kitais kilniais poelgiais.

Apdovanotieji kuklinasi

Po ceremonijos portalas „Kas vyksta Kaune“ pakalbino kelis laureatus, nors jie kuklinosi, tačiau buvo maloniai nustebinti įvertinimu. „Gerumo kristalą“ gavusi asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė įvertinta už darbą su neišnešiotų naujagimių šeimomis. Ji pasakojo, kad savanoriška iniciatyva veikia nuo 2011 m., joje susibūrė mamos, susilaukusios neišnešiotų vaikų.

„Mano vaikai gimė 26 savaičių, išgyvenau labai sunkią situaciją, Kauno klinikose praleidome beveik 3 mėnesius. Mano vaikai išgyveno ir yra sveiki šešiamečiai, už tai esu labai dėkinga medicinos personalui ir jaučiau didelį poreikį padėkoti savo darbais, tad tokius mažylius auginančios mamos susibūrėme ir teikiame pagalbą neišnešiotus vaikus auginančioms mamoms Kauno klinikose. Vykstame į palatas, bendraujame su tėvais, dalinamės patirtimi, teikiame socialinę, psichologinę, materialinę ir kitą pagalbą. Tai gyvybiškai svarbūs projektai, nukreipti į naujagimių gyvenimo sąlygų gerinimą Lietuvoje, vienas tokių – pirmo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko steigimas, esame generaliniai šio banko rėmėjai. Šiandien gautas apdovanojimas reiškia, kad miestui svarbu, ką darome, tai pačios savanorystės pagerbimas“, – sakė I. Laukytė-Budrienė.

Šiuo metu asociacijoje „Padedu augti“ yra 22 nariai. Per metus Lietuvoje gimsta apie 1,5 tūkst. neišnešiotų vaikų (5-6 proc.).

Straipsnis: Kas vyksta Kaune, 2018 m. vasario 15 d.