+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Jubiliejinė GYVYBĖS ŠVENTĖ 2022

Gegužės 27 d. nuaidėjo jubiliejinė GYVYBĖS ŠVENTĖ. Lygiai prieš 10 metų šalia Naujagimių intensyviosios terapijos skyriaus langų asociacija ,,Padedu augti“ pasodino ąžuoliuką, kurį pavadino „Gyvybės medžiu“. Tai padėkos, vilties ir tikėjimo simbolis visai bendruomenei.

Kasmet šeimos ir medicinos darbuotojai bei personalas susitinka pasidžiaugti, padėkoti ir palaikyti kitas šeimas, kurių mažyliai dar tik pradeda savo sudėtingą kovą už gyvybę ir sveikatą.

Renginio metu sveikinimo kalbą sakydama LSMU Neonatologijos klinikos vadovė prof. Rasa Tamelienė džiaugėsi tradiciniu renginiu ir dėkojo organizacijai už nuveiktus darbus. LSMU Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovas prof. Mindaugas Kliučinskas pasidalino ir asmenine patirtimi, kad augina ankstukę dukrą ir jaučiasi bendruomenės dalimi bei supranta šeimas.

Renginio svečias - ,,Kauno Žalgirio“ žaidėjas Joffrey Lauvergne'as taip pat išreiškė palaikymą ankstukams, į renginį atvykęs su žmona ir dukrele, gimusia anksčiau laiko.

Tarp renginio svečių žaismingai laiką leido Panevėžio KETVERTUKAS. Mažuosius svečius džiugino šunys kaniterapeutai iš „Kaniterapinės pagalbos centro“ ir fėja Eglė. Vyko „Tavo teatriukas“ balionų lankstymo edukacija. Skambėjo „Juozo Gruodžio konservatorijos“ džiazo ir estrados metodinės grupės jaunųjų atlikėjų muzikiniai pasirodymai.

Renginio rėmėjas, sauskelnių prekės ženklas „Pampers“ , jau 3 metus prisideda prie pagalbos neišnešiotų naujagimių šeimoms. „Gyvybės šventė“ tapo akcijos „Jūs perkate – mes remiame“ startu.

Nuo gegužės 31 iki birželio 13 dienos, perkant pakuotę „Pampers“ sauskelnių parduotuvėse „Maxima“, Lietuvos ligoninėms bus galima paaukoti specialių sauskelnių neišnešiotiems kūdikiams „Pampers Preemie“. Jos buvo sukurtos bendradarbiaujant su naujagimių intensyviosios terapijos skyrių slaugytojomis ir akušerėmis. Šios sauskelnės yra ne tik mažesnio dydžio už įprastas, bet ir turi ypatingų savybių, atitinkančių neišnešiotukų poreikius.

Renginį vainikavo Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos ir Neonatologijos klinikos parke atidarytas apželdintas fontanas. Šį gėlyną kartu su Kauno klinikų teritorijos priežiūros skyriaus specialistais pasodino ir kaip dėkingumo simbolį Kauno klinikų darbuotojams už kuriamą gerovę neišnešiotų naujagimių šeimoms padovanojo asociacija ,,Padedu augti“.