+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena 2022

Pasaulyje 1 kūdikis iš 10-ies gimsta anksčiau laiko. Lietuvoje tokių mažylių gimsta maždaug 1300.

Mažiausias išgyvenęs neišnešiotas naujagimis Lietuvoje – mergaitė, gimusi 22-ą nėštumo savaitę Kauno klinikose 2019 m. ir svėrusi 350 gramų.

Naujagimių tėveliai ir ypač mamos patiria didelę emocinę įtampą, nes negali rūpintis savo mažyliais taip, kaip planavo nėštumo laikotarpiu. Pasikeitusi aplinka, ilgas gulėjimas ligoninėje, miego trūkumas, nuolatinė įtampa, kankinantis laukimas ir jausmų sumaištis (šokas, pyktis, kaltė, baimė, derybos, vienatvė, liūdesys, bejėgiškumas ir kt.) gali paskatinti depresijos simptomų atsiradimą. Dėl šių priežasčių į asociaciją PADEDU AUGTI susibūrę savanoriai nuo 2011-ųjų teikia tiesioginę emocinę ir savitarpio pagalbą šeimoms, esančioms krizinėse situacijose, susilaukusioms neišnešioto naujagimio, susidūrusioms su kūdikio negalia ar netektimi.

Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena - ypatinga diena šeimoms, kai norisi dalytis, palaikyti šiuo metu ligoninėje esančias šeimas. Lapkričio 17 dieną asociacijos PADEDU AUGTI narės tradiciškai sveikino šeimas Kauno klinikose ir apgaubė savo dėmesiu bei rūpestingumu. Santaros klinikose organizacijos dovanas tėveliams padovanojo medicinos darbuotojai.


Ypatinga padėka rėmėjams:

  • BABE kosmetikai už įsteigtas ypatingas dovanas mamytėms ir mažyliams;
  • ,,Mažieji karžygiai” ir ,,Mažieji kovotojai” už šildančius mezginius naujagimiams;
  • ,,WaterWipes” už drėgnas servetėles.


Gedimino Stanaičio nuotraukos