+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”

Benediktas

27 sav., 924 g

2022 metų lapkričio 17-ąją, Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, pasaulį 27 nėštumo savaitę išvydo Benediktas. Ankstukas svėrė vos 924 gramus, ūgis tesiekė 33,5 centimetrus. Gydytojai pirmosiomis paromis šeimai nieko nežadėjo.

Benedikto gyvenimo kelio pradžia buvo išties sunki – pradžioje vaikutis kvėpavo tik dėl specialaus aparato darbo, vėliau jį teko intubuoti, atlikti dirbtinę plaučių ventiliaciją, tad kitas trylika parų kvėpuoti jam padėjo kita aparatūra. Nepaisant visų sunkumų, susijusių su kvėpavimo problemomis, praėjus mėnesiui prasidėjo neaiškios kilmės infekcija, Benediktui buvo skirtas antibiotikų kursas.

Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje (NITS) Benediktas praleido daugiau nei du pirmuosius savo gyvenimo mėnesius – net 77 paras. Į palatą pas mamą berniukas buvo atvežtas su „High Flow“ kvėpavimo sistema. „Mus, tėvus, nuolat kankino jausmas, ar viskas bus gerai, kartu bendroje skyriaus palatoje stengėmės praleisti kuo daugiau laiko. Dabar naujagimių reanimacijos skyriuose veikia šeimos palatos, tad tėvai gali būti kartu su vaiku 24 val. per parą.

Šiuo metu Benediktas jaučiasi puikiai, auga laimingas ir jaučia tvirtą ryšį su savo šeima. „Man įstrigo NITS personalo pasakyti žodžiai – ką įdėsite į vaiką, tą ir turėsite, todėl labai stengiamės dėl sūnaus, daug kartu sportuojame, lankome baseiną, žaidžiame ir mokomės patirdami. Sūnelis jau pats atsisėda, ropoja, atsistoja bei žengia kelis žingsnius palei baldus, – džiaugiasi berniuko mama Deimantė. – Kineziterapeutė džiaugiasi, kad fizine raida sūnus jau pasivijo savo bendraamžius. Benediktas turi šešis dantukus. Šiuo metu jam labai patinka skaitomos knygelės bei užsiėmimai, kuriuos sugalvoju, pavyzdžiui, juostelių traukymas, lipnių lapelių nulipinimas bei kamuoliuko gaudymas“.

Benedikto mama patikina, kad esant ligoninėje atrodo, jog laikas eina labai lėtai, o dienos suvienodėja. „Vėliau atsiveria nauji veiklos ir rūpesčių horizontai – išmokti žindyti iš krūties, mat iš pradžių vaikelis yra maitinamas nutrauktu mamos pienu per zondą – būna per silpnas žįsti pats“, – patirtimi dalijasi Deimantė. Paklausta, ką patartų kitoms šeimoms, į kurias anksčiau laiko atkeliavo mažylis, moteris ragina tėvelius tikėti savo mažaisiais stebuklais, nes jie taip nori gyventi, kaip mes norime, kad jie greičiau pasveiktų.