+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”

Adomas

25 sav., 800 g

Adomas gimė 25-ąją gestacinę savaitę. Svėrė vos 800 g ir tilpo į mano delną. Kol nesi susidūręs su tokia situacija, labai sunku įsivaizduoti, kaip atrodo žmogutis, pasaulį išvydęs šeštą nėštumo mėnesį: akytės dar neatlipusios, ausytės neišsivysčiusios, mažytis, gležnas, kone permatomas...

Be šiuolaikinės medicinos pagalbos tokiam mažam žmogučiui šansų išgyventi ir užaugti, deja, nėra. Tik dėl daugybės gyvybę palaikančių aparatų, medikamentų ir gydytojų dėka mūsų šalyje dauguma neišnešiotų naujagimių išgyvena.

Vienintelė atrama, kuri suteikdavo vilties ir stiprybės nepasiduoti esant tokiai sunkiai situacijai ir leidžiant ilgus mėnesius ligoninėje, buvo mamos, kurios savanoriškai ateidavo į Kauno klinikas pasidalinti patirtimi. Juokauju, kad mes su vyru buvome etatiniai tėvelių grupių lankytojai – kiekvieną trečiadienį eidavome į susitikimus pasikalbėti, įsikrauti geros energijos ir vilties, kad tokie mažyčiai žmogiukai užauga ir tampa nuostabiais žmonėmis! 

Adomui jau 4 metai, jis sparčiai auga, yra protingas, judrus, smalsus, be galo mielas ir sumanus berniukas. Kartu su vyru siunčiame palaikymą, stiprybę ir viltį visoms šeimoms, kurios gyvena už ligoninės sienų su savo ankstukais. Susilaukti mažylio per anksti - didžiulis išbandymas, kartais atrodo, kad nebėra vilties ir svyra rankos, bet prisiminkite - šie rūpesčiai praeis! Būkite kantrūs ir tikėkite savo ankstukais.