Neišnešiotuko gimimas – netikėtumas, kuriam nebūna pasiruošusi nė viena šeima.
Ką reiškia stebėti, kaip Tavo žirnio dydžio vaikeliai kabinasi į gyvenimą, patyriau 2011-ais metais, kai tapau 26-ą nėštumo savaitę gimusių dvynukų mama. Tai buvo žinia kaip iš giedro dangaus, sudrebinusi mūsų šeimos, artimųjų ir, tikiu, medicinos darbuotojų širdis.
Dukrytė Miglė gimė 768 g svorio ir 31 cm ūgio, sūnelis Arentas – kiek didesnis – 856 g svorio ir 32 cm ūgio.
Dėl nesubrandintų plaučių abiem buvo ventiliuojami plaučiai. Miglei CPAP terapijos nepakako, todėl buvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija beveik mėnesį laiko. Tik atlikus atviro arterinio latako perrišimo operaciją, pati pradėjo kvėpuoti. Abiem buvo tarpskilvelinės kraujosruvos. Didelio stebuklo dėka, hidrocefalija rezorbavosi. Abiem 3 kartus pilta eritrocitų masė.
Naujagimių reanimacijos ir terapijos skyriuje praleidome 57 dienas, o naujagimių ligų skyriuje - 27 dienas. Iš ligoninės buvome išleisti po beveik 3 mėnesių.
Laikotarpis, praleistas ligoninėje, buvo kupinas emocinių išgyvenimų – ir pykčio, ir kaltės jausmo, ir kitų kaltinimo – juk maniau esanti pavyzdinga nėščioji. Galiausiai su viskuo susitaikiau, atsirado jėgų didžiulei kovai už šeimą – dariau viską, ką galiu, kad tik vaikučiai išgyventų, kad viskas būtų gerai.
Įveikėme daugybę sunkumų ir negandų. Šiandien esu laiminga dviejų nuostabių ir sveikų vaikų mama. Negana to, asmeninė patirtis paskatino kartu su bendramintėmis įkurti asociaciją „Padedu augti“ ir padėti kitoms sunkiai sergančių naujagimių šeimoms įveikti vienus sunkiausių jų gyvenimuose etapus. Nuo 2012 metų teikiu nemokamą psichosocialinę pagalbą, organizuoju šeimoms svarbius projektus. Ši veikla taip pat yra būdas išreikšti dėkingumą medicinos darbuotojams, kasdien kovojantiems už naujagimių gyvybes bei sveikatą.
Susiduriate su sunkumais, trūksta palaikymo, norite pasikalbėti? Nedvejokite, paskambinkite ar parašykite mums į ,,Neišnešiotukų pagalbos liniją“.