+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”

Miglė ir Arentas

26 sav., 768 I 856 g

Neišnešiotuko gimimas – netikėtumas, kuriam nebūna pasiruošusi nė viena šeima.

Ką reiškia stebėti, kaip tavo žirnio dydžio vaikeliai kabinasi į gyvenimą, patyriau 2011 metais, kai tapau 26-tą nėštumo savaitę gimusių dvynukų mama. Tai buvo žinia kaip iš giedro dangaus, nes nebuvo jokių ženklų apie gresiančią negandą.

Dukrytė Miglė gimė 768 g svorio ir 31 cm ūgio, sūnelis Arentas – kiek didesnis – 856 g svorio ir 32 cm ūgio.

Dėl nesubrandintų plaučių abiem buvo ventiliuojami plaučiai. Miglei CPAP terapijos nepakako, todėl buvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija beveik mėnesį laiko. Tik atlikus atviro arterinio latako perrišimo operaciją, pati pradėjo kvėpuoti. Abiem buvo tarpskilvelinės kraujosruvos. Didelio stebuklo dėka, hidrocefalija rezorbavosi. Abiem 3 kartus pilta eritrocitų masė.

Naujagimių reanimacijos ir terapijos skyriuje praleidome 57 dienas, o naujagimių ligų skyriuje- 27 dienas. Iš ligoninės buvo išleisti beveik po 3 mėn. nuo gimimo. Tuomet abu svėrė po 2 kg 100 g.

Ligoninėje praleistas laikotarpis buvo kupinas daugybės emocinių išgyvenimų – tai ir pyktis, kaltės jausmas, ir kitų kaltinimas – juk buvau pavyzdinga nėštukė. Galiausiai su viskuo susitaikiau, atsirado didžiulė kova už šeimą – daryti viską, ką galiu, kad tik vaikučiai išgyventų, kad viskas būtų gerai.

Įveikėme daugybę sunkumų ir negandų. Šiandien esu laiminga dviejų nuostabių ir sveikų vaikų mama.

Negana to, asmeninė patirtis paskatino kartu su bendramintėmis įkurti asociaciją ,,Padedu augti“ ir padėti kitoms sunkiai sergančių naujagimių šeimoms įveikti vienus iš sunkiausių jų gyvenime etapus. Nuo 2012 metų teikiu nemokamą psichosocialinę pagalbą, organizuoju gyvybiškai svarbius projektus. Ši veikla taip pat yra būdas išreikšti dėkingumą medicinos darbuotojams, kasdien kovojantiems už naujagimių gyvybę bei sveikatą.