+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”

Kamilė

27 sav., 1074 g

Mūsų Kamilė į pasaulį pradėjo belstis labai anksti – 23 savaitę. Prižiūrint medikams, skyrus lovos režimą ir su didele viltimi, pavyko paauginti mažylę dar pilvelyje iki 27 nėštumo savaitės. 2012-07-23 mūsų mažas stebuklėlis nusprendė nebelaukti ir pasibeldė į pasaulį. Po skubiai atliktos cezario pjūvio operacijos, gimė 27 savaičių labai mažytė dukrytė – 1074 g., 34 cm.

Tuo metu nesupratau, kas vyksta, buvo daug nežinios, nerimo, baimės ir ašarų, savo dukrytę pamačiau tik kitą dieną, ji buvo tokia gležnutė, taip norėjosi ją priglausti prie savęs, kad ji pajustų, kaip mes ją mylime ir kad ji privalo kovoti, bet, deja, negalėjau jos net paliesti. Tai galėjau padaryti tik po geros savaitės.

Iš pradžių Kamilė buvo tikra kovotoja, kvėpavo pati, bet po savaitės viskas apvirto aukštyn kojom, kasdien buvo vis blogiau, medikai nieko nežadėjo (sepsis, kraujo užkrėtimas, plaučių uždegimas, atviras arterinis latakas ir galiausiai mano akyse ji nustojo pati kvėpuoti). Nuo dirbtinio kvėpavimo aparato pasidarė žaizdos plaučiuose, gydytoja pasakė, kad jei Kamilė nepradės kvėpuoti pati, negali visiškai nieko žadėti.

Tačiau mes tikėjom, kad viskas bus gerai, buvome kantrūs, kaskart būdami prie mažosios abu su vyru su ja daug kalbėjomės, glostėme ją, bandėme parodyti, kaip ją stipriai mylime, ir kad ji privalo kovoti už save. Ir įvyko stebuklas – Kamilė mus išgirdo!

Po tos diagnozės, Kamilė pradėjo kovoti, pradėjo kvėpuoti tik su ūsiukų pagalba, atviro arterinio latako operacijos neprireikė. Ji kasdien vis stiprėjo, pradėjo augti svoris, galėjome daryti ,,kengūriukus“, o tai dar labiau padėjo jai augti. Po 66 dienų praleistų Kauno klinikose grįžome į namus.

Norime palinkėti, šiuo metu išgyvenantiems tėveliams, tą patį ką mes išgyvenome, daug kantrybės, tikėjimo, stiprybės ir vilties. Šie maži stebuklėliai yra tikri kovotojai ir turi savo angelo sargus.

O nuostabiam Kauno Klinikų Neonatologijos klinikos personalui norime padėkoti iš visos širdies už jų nuoširdų rūpinimąsi mūsų Kamile!