+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Šeimos-naujagimių intensyviosios terapijos palatos

2023 metų kovo 1 dieną Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje atidarytos dvi mamos-naujagimių intensyviosios terapijos palatos. Jose kartu visą parą gali būti ir vaikutį slaugyti jo mama. Iki šiol Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje mamos kartu su naujagimiais būti galėdavo, tačiau palatos nebuvo pritaikytos moteriai nuolat gyventi ir slaugyti mažylį.

Mamos – naujagimio intensyviosios terapijos palatose mažiesiems pacientams bus užtikrinamas saugumas: įdiegti pagalbos mygtukai, naudojama moderni ir naujausia naujagimio būklei stebėti skirta įranga, kad saugiai jaustųsi tiek naujagimis, tiek jį slauganti mama.

Tyrimai rodo, kad neišnešiotus naujagimius labai teigiamai veikia tėvų, ypač mamos, buvimas šalia. Taip atsiranda emocinis ryšys, prieraišumas, gerėja gyvybiniai rodikliai, auginamas bei stiprinamas mamos ir vaiko tarpusavio ryšys. Tai yra neįkainojama dovana tiek mažyliui, tiek mamai.


2024 metų pradžioje sudarytos sąlygos kartu gyventi ir tėčiams - rėmėjų dėka asociacija „Padedu augti“ nupirko lovas tėčiams.Asociacija nuoširdžiai dėkoja Kauno technologijos universitetui ir KTU Studentų atstovybei už surinktą paramą Pyragų dienos metu, prisidėjusią baldų tėčiams nupirkimo.


PAAUKOTA: 4810 Eur

Už gautą paramą nupirkta: medicininės, daugiafunkcinės lovos (2 vnt.) - 3509 Eur, medicininė spintelė su staliuku valgymui (2 vnt.) - 1051 Eur, lovatiesė - 55 Eur (2 vnt.), dekoracijos (4 vnt.) - 116 Eur. Komunikacijai skirta: 123 Eur

Dėkojame, kad rūpinatės pačių mažiausiųjų ir jų tėvelių gerove!