+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Foteliai kengūros metodui

Neišnešioti naujagimiai gimsta tuo vystymosi laikotarpiu, kai jų brendimo procesas nėra baigtas. Po gimimo jie netenka optimalios gimdoje suteiktos aplinkos, kuri saugojo juos nuo per didelės sensorinės ir motorinės stimuliacijos.

Atlikti tyrimai teigia, kad neatitinkanti motinos įsčių po gimimo aplinka trikdo naujagimių miegą dėl pastovių lytėjimo ir garsinių dirgiklių – tai nepalankiai veikia tolesnę nervų sistemos raidą. Ne gano to, šie dirgikliai sukelia anksčiau laiko gimusiam naujagimiui skausmą, kuris daro įtaką viso naujagimio organizmo vystymuisi.

Daugelis tėvų taip pat patiria didžiulį psichologinį stresą, susiduria su elgesio ir laktacijos problemomis dėl atskyrimo su naujagimiu. Laimei, egzistuoja saugus būdas šiems procesams sušvelninti, pagerinti ne tik vaikelio, bet ir tėvų psichosomatinę savijautą – tai plačiai taikomas kengūros metodas, dar žinomas kaip „oda prie odos“ kontaktas. Tai reiškia, kad naujagimis, paprastai tik su sauskelnėmis, guldomas vienam iš tėvų ant nuogos krūtinės.

Mokslininkai, daugelį metų tyrinėję ir pripažinę šio metodo naudą, padarė išvadą, kad jis atkuria kūdikio ir motinos santykių modelį, kuris padaro ir mamą, ir kūdikį laimingesnius ir sveikesnius, ko negali padaryti nei inkubatoriai, nei buteliukai, nei pieno mišiniai.

Asociacija siekia skatinti tėvų kengūros metodą Lietuvos ligoninėse, todėl renka lėšas foteliams įsigyti. AUKOTI GALITE: https://bit.ly/46QFiJc

Foteliai kengūravimui jau padovanoti Kauno klinikoms (2 vnt.), Klaipėdos universiteto ligoninei (2 vnt.), Regioninei Telšių ligoninei (1vnt.).