Asociacijos narių savanoriškai ir neatlygintinai vykdytas paramos ir švietimo projektas ,,Sveika pradžia – mamos pieno laše“, svariai prisidėjęs prie pirmojo Lietuvoje donorinio motinos pieno banko įkūrimo.
Projekto metu vykdyta viešinimo veikla Lietuvos bei Europos mastu, siekiant atkreipti visuomenės bei žiniasklaidos dėmesį į priešlaikinio gimdymo problematiką bei mamų poreikius.
PROJEKTO POREIKIS
Lietuvoje kasmet 5 – 6 proc. naujagimių gimsta per anksti. Šių naujagimių visos gyvybinės funkcijos yra nebrandžios: jie nemoka kvėpuoti, palaikyti kūno temperatūros, yra ypač neatsparūs infekcijoms, dažnai serga mažakraujyste, nemoka ryti ir čiulpti, todėl maitinami per zondą. Tačiau šie, mažiausieji naujagimiai, taip atkakliai stveriasi į gyvenimą savo trapiais piršteliais, jog imi ir patiki, kad gyvenime esama tikrų tikriausių stebuklų. Vienas iš jų – už inkubatoriaus sienos sunkiai sergantis mažylis, girdėdamas mamos lopšinę ir jausdamas tėčio ranką ant gaubto, pradeda šypsotis, nepasiduodamas logikos dėsniams ir matematiniams išskaičiavimams.
Anksčiau laiko gimusiems naujagimiams reikalinga ne tik intensyvi slauga, priežiūra, bet ir gyvybiškai būtinas motinos pienas. Tačiau neišnešiotukų motinoms pieno dėl priešlaikinio gimdymo pirmomis dienomis nebūna arba būna labai mažai. Norima, kad trūkstamą pieno kiekį naujagimis gautų iš donorinio pieno banko, taip siekiant mažinti sergamumą žarnyno uždegimu ir su šia liga susijusias komplikacijas: žarnyno operacijas, ilgalaikį maitinimą infuzijos būdu, ilgalaikį antibiotikų vartojimą.
Daugelis Europos ligoninių jau turi donorinio motinos pieno bankus, kurie sėkmingai naudojami anksčiau laiko gimusių ir sunkiai sergančių naujagimių maitinimui. Pastebėta, kad šiose šalyse sergamumo nekroziniu enterokolitu (žarnyno uždegimu) praktiškai nebeliko.
Rezultatai: