+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
,,Purpurinis judėjimas“

2013 m. lapkričio 17 d. Lietuvai pristatėme naują socialinę iniciatyvą - garsaus šalies pastato apšvietimą purpurine - neišnešiotų naujagimių spalva, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotus vaikus ir jų tėvelius. Visokeriopai padedant moterų klubui ,,Ad Astra“ ir renginio globėjai verslininkei Ingai Budrienei, suorganizavusiai apšvietimą bei renginį, mūsų miesto simbolis - Kauno rotušė nušvito ,,purpuru“ ir tapo pirmuoju garsiu šalies pastatu, prisijungusiu prie pasaulinės iniciatyvos.

Vėliau prie idėjos prisijungė Verslo centras 1000, Jonavos m. savivaldybė, Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla ir kt. Ši tradicija tęsiama kasmet ir vis daugiau miestų palaiko prasmingą idėją.

Renginio reikšmė:

Pasaulyje 1 naujagimis iš 10 gimsta per anksti. Kiekvienais metais net 13 mln. visame pasaulyje, 500 tūkst. – Europoje ir daugiau nei 1100 naujagimių – Lietuvoje.

Naujagimis laikomas neišnešiotu, jei gimęs nuo 22 savaičių iki 36 savaičių ir 6 dienų. Jam reikalinga ypatinga priežiūra ir gydymas, todėl pirmąsias savo gyvenimo dienas ar net savaites, jis gali praleisti Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Nuolat stebimos naujagimio gyvybinės funkcijos – kvėpavimas, pulsas, nervų sistemos veikla, ir reikalingi nuolatiniai papildomi tyrimai jų sveikatai įvertinti.

💜 Mažiausias išgyvenęs neišnešiotas naujagimis Lietuvoje – mergaitė, gimusi 22-ą nėštumo savaitę Kauno klinikose 2019 m. ir svėrusi 350 gramų.

💜💜 Naujagimis, gimęs nuo 22-ų nėštumo savaičių iki 36-ių savaičių ir 6-ių dienų, laikomas neišnešiotu. Jam reikalinga ypatinga priežiūra ir gydymas, todėl pirmąsias savo gyvenimo dienas ar net savaites jis gali praleisti Naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje. Ten nuolat stebimos naujagimio gyvybinės funkcijos: kvėpavimas, pulsas, nervų sistemos veikla, ir atliekami nuolatiniai papildomi tyrimai sveikatai įvertinti.

💜💜💜 Naujagimių tėveliai ir ypač mamos patiria didelę emocinę įtampą, nes negali rūpintis savo mažyliais taip, kaip planavo nėštumo laikotarpiu. Pasikeitusi aplinka, ilgas gulėjimas ligoninėje, miego trūkumas, nuolatinė įtampa, kankinantis laukimas ir jausmų sumaištis (šokas, pyktis, kaltė, baimė, derybos, vienatvė, liūdesys, bejėgiškumas ir kt.) gali paskatinti depresijos simptomų atsiradimą.

Visuomenė turi žinoti apie problemas, su kuriomis gyvenimo pradžioje susiduria neišnešioti vaikai bei jų tėveliai ir artimieji. Daugelis žmonių nežino, kad bėgant metams, tobulėjant medicinos mokslui galimybių išgelbėti šiuos mažylius vis daugėja, o užaugę jie šypsosis ir šėlios visai kaip ir laiku gimę jų bendraamžiai.

Albertas Einšteinas, Vinstonas Čerčilis, Izaokas Niutonas, Napoleonas Bonapartas, Viktoras Hugo - tai tik keletas iš neišnešiotų vaikų, kurie tapo savo srities genijais.