+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Padėkime Markui sustiprėti
Vykdymo laikotarpis: 2022-10-01 – 2022-12-15.

Markas gimė 2019 metais spalio 9 dieną vos 23 nėštumo savaitę. Svėrė tik 630 gramus ir buvo 31 cm ūgio. Nuo pat nuo pat pirmų dienų šeima patyrė ką reiškia ,,kovoti dėl išlikimo“.

Mažylis turėjo sudėtingų sveikatos problemų: kirkšnies išvarža, 4-o laipsnio retinopatija, 4-o laipsnio kraujosruvos smegenų srityje, klubų neišsivystymas. Dar būnant ligoninėje vaikučiui buvo suformuotas rezervuaras galvoje. Iš viso naujagimystės laikotarpyje atliktos net 6 rezervuaro įdėjimo operacijos, 54 kartai punktavimo.

Šeima iš Kauno klinikų Neonatologijos klinikos namo išvyko po daugiau nei 4 mėnesių, bet sudėtingi iššūkiai nesibaigė. Dėl priešlaikinio gimdymo berniukas šiandien turi daug sveikatos bėdų: įgimta smegenų hidrocefalija, sėklidžių patologija, atviras botalo latakas, klubų displazija, 4 laipsnio kraujosruvos smegenų srityje, didelė trumparegystė dėl neišnešiotukų retinopatijos progresavimo gimimo amžiuje, ir visiškas raidos atsilikimas. Visas šias diagnozes šeima priėmė ne kaip nuosprendį, bet kaip iššūkį.

Markas, spalio 9 dieną šventė savo 3-ąjį GIMTADIENĮ. Berniukas vis dar pats nesivarto, nesėdi, nevaikšto, neturi pilnos galvos kontrolės. Valgo tik visiškai trintą maistą, nekalba.

Šiuo metu Markui reikalinga visapusiška žmogaus priežiūra. Jį reikia prižiūrėti kaip ką tik gimusį kūdikį 24/7: aprengti, pakeisti sauskelnes, pamaitinti. Taip pat nuolatos vežioti pas specialistus, gydytojus. Dėl šių priežasčių mama neturi galimybės dirbti. Visas laikas, kuris telpa paroje ir net daugiau, skiriamas sūnui.

Darželį berniukas lanko itin retai, nes dėl silpno imuniteto dažnai serga. Taip pat kartais tenka atšaukti ir vizitus pas specialistus, kurie suplanuoti pagal griežtą tvarkaraštį ,,neatvyksti ir negauni pagalbos“.

Šeima visais įmanomais būdais stengiasi kuo daugiau padėti savo vaikui; kai neserga lanko Kauno reabilitacijos ligoninę ,,Lopšelis“, vyksta į sanatorijas. Šiuo metu savo lėšomis yra įsigiję kelialapį į ,,Vaiko raidos kliniką“ Kaune, kuri netrukus baigsis.

Markui BŪTINA KOMPLEKSINĖ IR NUOLATINĖ PAGALBA: individuali kineziterapija su dviem specialistais, ergoterepija, logoterapija, masažai. To mūsų valstybė suteikti negali, tačiau galime mes – prisidėdami savo parama:

  • finansine parama reabilitacijos paslaugoms - 100 val. kompeksinės pagalbos kainuoja 4000 Eur (25 vnt. kineziterapijos, 25 vnt. ergoteraijos, 25 vnt. logoterapijos, 25 vnt. masažų).


PROJEKTUI PAAUKOTA 4000 EUR.


Asociacija projektą vykdė neatlygintinai, todėl visos lėšos skiriamos reabilitacijai. Lietuvos žmonų dėka anksčiau laiko gimęs Markas jau gauna kompleksinę pagalbą Vaiko raidos klinijoje Kaune.