+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Terasa mamoms Covid-19 pandemijos metu
Vykdymo laikotarpis: 2020 metai – .

2020 metais kovo mėn. pasaulyje prasidėjus Covid-19 pandemijai, Lietuvos ligoninės tapo uždaros pacientų lankytojams, o stacionare gulintiems pacientams buvo draudžiama išeiti iš ligoninės ar net palatos.

Kauno klinikose sergančius ir neišnešiotus naujagimius savaites, mėnesius slaugančios mamos susidūrė su ypatingai dideliu palaikymo ir pagalbos trūkumu, nes artimieji kontaktuoti galėjo tik nuotoliniu būdu. Artimųjų apkabinimų, naminio maisto atvežimas, pagalba su prekėmis ir skalbiniais, stygius skatino dar labiau grimzti į krizinę situaciją ar net depresiją.

Trūko ne tik artimųjų, tačiau ir gryno oro bei saulės, nes dauguma slaugančių mamų palatų neturi balkonų. Todėl bendradarbiaudami su Kauno klinikų Neonatologijos klinika ėmėmės pagalbos plano ir savo rankomis įrengėme terasą. Rėmėjai padovanojo dirbtinės žolės dangą, kurią paklojome terasoje. Nupirkome lauko baldus: kėdes, staliuką. Asociacijos narė Rita padovanojo gyvų gėlių kompoziciją, erdvei pagrąžinti.

Džiaugiamės, kad terasa naudojasi net tik mamytės, bet ir Naujagimių intensyviosios terapijos personalas. Tai galimybė atsikvėpti ir pasisemti naujų jėgų šiuo itin sudėtingu laikotarpiu.

Ačiū asociacijos narei Rūtai už didelę pagalbą ruošiant kiliminę dangą ir ją atvežant.