+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Tiesioginė arba nuotolinė pagalba

Kas gali padėti įvykus priešlaikiniam gimdymui?

Gydytojas, slaugytoja. Santykis su gydytoju ir slaugytojomis yra tikrai labai svarbus, nes tai žmonės, kurie pirmiausiai rūpinasi Jumis (gydytojas-akušeris) ir vaikeliu (gydytojas-neonatalogas, slaugytojos). Svarbu rasti kontaktą su medicinos darbuotojais, nebijoti klausti, nebijoti atrodyti kvailai, pasidalinti savo nerimu dėl vaikelio būklės, ateities prognozių ir atliekamų procedūrų.

Šeimos nariai. Atviras įvardijimas, ko Jums tikrai šiuo metu reikia, gali padėti ir Jums pačiai, ir artimiesiems, pvz., įvardinkite, kad nenorite, kad dabar Jus klausinėtų, trukdytų; nenorite, kad guostų, bet norite, kad pabūtų šalia.

Socialinio darbuotojo pagalba. Socialinis darbuotojas paprastai yra pirmasis žmogus, kuris aplanko dar būnant ligoninėje ir gali supažindinti su visa tvarka, suteikti reikalingą informaciją, išklausyti ir nukreipti pagalbos paieškoms.

Psichologo, psichoterapeuto pagalba. Pokalbiai su psichologu gali padėti susivokti jausmuose, padeda saugioje aplinkoje ir ryšyje išreikšti sielvartą, kad įvyko ne taip, kaip tikėtasi, galima išmokti išbūti ir išgyventi įvairius kylančius jausmus, sumažinti baimę.

Kitų mamų parama bei organizacijos. Tai itin svarbi grandis, nes mamos, kurios pačios patyrė priešlaikinį gimdymą, gali tiesiogiai ir betarpiškai pasidalinti sava patirtimi, nuraminti, padėti, įkvėpti. Tokia yra asociacijos „Padedu augti“ teikiama pagalba. Asociacijos savanorės mamos yra pasiruošusios Jums visokeriopai padėti:

  • Suteikti pagalbą, informaciją konsultacijų platformoje ,,Neišnešiotukų pagalbos linija“. Tai profesionalios konsultacijos internetu neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms, esančioms krizinėje situacijoje, gimus vaikeliui, jo negalios, netekties atvejais ir/ar šeimai grįžus iš ligoninės į namus. Tai patogi ir lengvai prieinama pagalba kiekvienai šeimai, gyvenančiai Lietuvoje arba užsienyje. Konsultacijas teikia asociacijos savanorės mamos, baigusios specialiai parengtą mokymo programą.
  • Suteikti tiesioginę pagalbą atvykstant į Kauno klinikas. Išklausyti ir pasidalyti asmenine patirtimi. Papasakoti, ko tikėtis, vaikeliui gimus per anksti, kaip padėti sau, ko reikia slaugant ir auginant naujagimį. Teirautis: +370 677 81570