+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
„Pampers Preemie“ projekto rezultatai - 33 640 vnt. sauskelnių neišnešiotukams dovanų

Lietuvoje kasmet anksčiau laiko gimsta 1300–1500 neišnešiotų naujagimių. Priešlaikinis gimdymas kelia didelį stresą šeimai, nes mažylis dar nebūna pasiruošęs gimti. Jis nemoka pats kvėpuoti, palaikyti normalios kūno temperatūros, valgyti. Reikalinga kvalifikuota pagalba ir profesionalus gydymas, kartais net labai sudėtingos operacijos.

Skaitant neišnešiotų naujagimių susilaukusių šeimų istorijas, norisi jiems padėti. Gera žinia – kiekvienas galime tai padaryti. Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė ir akcijos ,,Jūs perkate – mes remiame!” ambasadorė Inga Laukytė–Budrienė pasakoja, kaip prie neišnešiotukų gerovės galime prisidėti kiekvienas.

Itin jautri auka: motinos pienas

Šiuo metu Lietuvoje veikia du Donorinio motinos pieno bankai: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno Klinikose ir Santaros klinikose.

Pieno donorėmis gali tapti visos sveikos, neturinčios žalingų įpročių pieną gaminančios moterys (krūtimi maitinančios kūdikį iki šešių mėnesių). Aukodamos savo pieną, vienos mamos gali padėti kitoms.

„Jau niekam nereikia įrodymų, kad motinos pienas yra pats sveikiausias ir geriausias maistas kūdikiui. Sunkiai sergantiems ir neišnešiotiems naujagimiams jis yra gyvybiškai būtinas. Pasaulinė praktika rodo, jog neišnešioti naujagimiai, maitinami donoriniu pienu, yra atsparesni infekcijoms ir alergijoms”, – sako I. Laukytė–Budrienė.

Gyvybę išsaugo donorų kraujas

„Naujagimiui gimus anksčiau laiko, jis dar nėra pasiruošęs savarankiškai augti. Jam atliekami įvairūs kraujo tyrimai, operacijos, kurių metu naujagimis netenka kraujo. Kuo mažesnis naujagimis, tuo daugiau įvairių kraujo tyrimų jam reikia. Taip pat neišnešiotukams yra būdinga anemija, todėl kraujo komponentų jiems reikia nuolatos. Ypač šis poreikis padidėja vasaros laikotarpiu, nes žmonės atostogauja ir į Lietuvos kraujo centrus atvyksta mažiau kraujo donorų”, – situaciją pristato I. Laukytė–Budrienė.

Žmogaus organizme yra maždaug 5 litrai kraujo. Dovanoti tereikia 450 mililitrų. Šie mililitrai gali išgelbėti net trijų žmonių gyvybes.

Ar prasminga prisidėti aukojant pinigus arba daiktus?

Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovės teigimu, pagalba ir parama neišnešiotų kūdikių susilaukusioms šeimoms yra reikalinga ir svarbi nuolatos tiek būnant ligoninėje, tiek grįžus namo, nes pirmieji metai namuose taip pat kupini naujų iššūkių ir baimių.

Jeigu negalite paaukoti kraujo ar pieno, visuomet galima prisidėti finansiškai. Asociacijos svetainėje galima finansiškai prisidėti prie realios pagalbos šeimai: paremti psichologinės pagalbos teikimą, pagalbą netekus naujagimio, ,,Neišnešiotukų pagalbos linijos“ veiklą, tiesiogines konsultacijas Lietuvos ligoninėse, įvairius paramos projektus ligoninėms, arba prisidėti daiktais, pvz. neišnešiotuko rūbeliais, kurie pagal kiekvienos šeimos poreikį virsta į ,,Paramos krepšelius, gimus neišnešiotukui“.

„Geros valios žmonių ir įmonių finansinės paramos dėka kasmet įgyvendiname reikšmingus šeimoms projektus: teikiame pagalba ir parama sergančių mažylių šeimoms, vykdome  socialinius ir edukacinius projektus”, – sako Inga Laukytė–Budrienė.

Skirti 1,2 proc. ir dalyvauti kitose paramos akcijose

Yra ir dar vienas būdas prisidėti prie pagalbos neišnešiotiems naujagimiams – skirti organizacijai 1.2 proc. GPM paramą arba dalyvauti paramos akcijose, tokiose kaip jau ne vienerius metus ,,Pampers“ organizuojamas paramos projektas,,Jūs perkate – mes remiame!”.

Už kiekvieną prekybos centre „Maxima” birželio mėn. vykusios akcijos metu nupirktą „Pampers” pakuotę įmonė paaukojo specialių sauskelnių neišnešiotiems kūdikiams „Pampers Preemie“. Iš viso projekto metu buvo surinkta 33 640 vnt. sauskelnių.

Prieš kelerius metus „Pampers“, bendradarbiaudama su naujagimių intensyviosios terapijos skyrių slaugytojomis ir akušerėmis, sukūrė specialias sauskelnes neišnešiotiems kūdikiams, kurios yra ne tik mažesnio dydžio už įprastas, bet ir turi ypatingų savybių, atitinkančių neišnešiotukų poreikius. „Pampers Preemie“ jau ne vienerius metus dovanojami Lietuvos ligoninėms.