+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Kadenciją baigė pirmoji Pacientų taryba Lietuvoje

Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė ir Kauno klinikų Pacientų tarybos pirmininkė Inga Laukytė-Budrienė džiaugiasi, kad per 3 neatlygintino darbo metus, pavyko įgyvendinti daug pacientams ir jų artimiesiems reikšmingų pokyčių: ,,Pateikėme 103 pasiūlymus, perdavėme 7 pacientų nusiskundimus. Esame dėkingi už pasitikėjimą ir galimybę kalbėti ir nepatogiomis temomis. Galėjome ne tik siūlyti idėjas, bet ir jas įgyvendinti. Įgyvendintų darbų skaičiai kalba patys už save: 57 įgyvendinti arba įgyvendinami projektai, 17 šiuo metu sprendžiama (ieškoma būdų, kaip juos geriausiai įgyvendinti).“ Tarp įgyvendintų darbų - nėščiųjų ir naujagimių sąlygų gerinimas: susisteminta informacija naujagimio besilaukiančioms šeimoms, įrengta savitarnos skalbykla Neonatologijos klinikoje, sudarytos sąlygos pacientams patogiau apsipirkti ir kt.

Pirmąją Pacientų tarybą sudarė septyni nariai, atstovavę skirtingoms pacientų grupėms: pirmuoju tarybos pirmininku išrinktas Šarūnas Narbutas, vėliau jo darbus tęsusi Inga Laukytė-Budrienė, Kristina Antanavičienė, Jūratė Budrienė, Rūta Dvylytė, Lolita Salienė ir Vaida Urbaitytė. Pacientų taryba sėkmingai atstovavo skirtingoms sritims, išsakė savo pastebėjimus bei teikė rekomendacinio pobūdžio siūlymus ligoninės administracijai, kaip galima gerinti teikiamų paslaugų kokybę. Jos nariai aktyviai dalyvavo organizuojamose konferencijose, atstovavo tarybai ir garsino jos vardą, įsitraukė į papildomas veiklas.

Per tris metus Kauno klinikų Pacientų tarybos iniciatyva išspręsta ne viena pacientams ir jų artimiesiems opi problema, pagerintos sąlygos tiek stacionare, tiek konsultacijų pas gydytojus specialistus metu. Pasak I. Laukytės-Budrienės, daug dėmesio skirta socialinių darbuotojų bei psichologų paslaugų prieinamumui gerinti. Be to, teikti siūlymai dėl pacientų saugumo, privatumo, socialinės gerovės, į šeimą orientuotos slaugos, gerintos sąlygos akliesiems ir silpnaregiams, judėjimo negalią turintiems pacientams įrengti liftai, o vienas jų – šalia Kauno klinikų Koplyčios. Kiti reikšmingi ir įgyvendinti pirmosios kadencijos Pacientų tarybos siūlymai: onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams sudaryti „žalieji koridoriai“, pacientams stacionare tą pačią dieną atliekami keli tyrimai, taip taupant jiems brangų laiką, pagerintas dietologo paslaugų prieinamumas. Taryba rūpinosi, kad būtų užtikrintas kompensuojamųjų priemonių prieinamumas vaikams: gastrostominiai vamzdeliai ir tracheostominiai vamzdeliai.

Pacientų taryba atkreipė administracijos dėmesį, kaip galima pagerinti sąlygas pacientams, gydomiems Kauno klinikų stacionaro skyriuose. Pavyzdžiui, įrengta bibliotekėlė Ortopedijos traumatologijos skyriuje, sudarytos sąlygos pacientams patogiau apsipirkti, įrengta savitarnos skalbykla Neonatologijos klinikoje bei skubiosios pagalbos mygtukai Naujagimių ligų skyriuje. Daug dėmesio skirta vaikams, sergantiems retomis ligomis, ir jų šeimoms, susisteminta informacija naujagimio besilaukiančioms šeimoms, stengtasi užtikrinti ligoninėje besigydančių pacientų fizinį aktyvumą (pagal būklę).


Skaitykite daugiau: https://www.kaunoklinikos.lt/apie-mus/naujienos/kadencija-baige-pirmoji-pacientu-taryba-lietuvoje.html