+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Pasaulinė ankstukų diena 2023

Lapkričio 17 d. Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje įvyko tradicinis ir kasmetinis Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos minėjimas.

„Pas jus čia atvykau neatsitiktinai. Ir tiesa sakant - jaučiuosi kaip namuose, nes čia gyvenau 80 dienų. Nemokėjau pats kvėpuoti, valgyti. Kadangi tiek laiko gyvenau čia, mano brolis tris mėnesius negalėjo būti su mama“, – kalbėjo renginio vedėjas ankstukas Kristupas. Berniukas pasakojo apie savo pomėgius bei pasiekimus ir reiškė dėkingumą medicinos darbuotojams bei personalui. „Jūs kaip bitelės kasdien švelniai ir nepertraukiamai plušate dėl mūsų sveikatos ir gerovės. AČIŪ!“

Renginyje nestigo jautrių akimirkų – savo kūdikio laukimo ir motinystės patirtimi pasidalino ir šiltu pasirodymu dalyvius džiugino neatlygintinai renginyje dalyvavusi projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoja Julija Jegorova bei gitaristas Žygimantas Kepenis.

Priešlaikinio gimdymo istoriją papasakojo pernai, simboliškai lapkričio 17-ąją 27-ą gestacijos savaitę pasaulį išvydusio ir nė kilogramo nesvėrusio ankstuko Benedikto susilaukę jo tėveliai.

Renginio metu KTU atstovai perdavė Pyragų dienos renginių metu paaukotas lėšas. KTU studentų atstovybė surinko 820 Eur, o skirtingi Universiteto padaliniai - 2330 Eur.

„Labai džiaugiamės savo bendruomenės aktyvumu, dėkojame visiems, kurie kepė, ruošėsi, džiugino kolegas savo kulinariniais šedevrais. Smagu, kad universiteto bendruomenė geba susivienyti kilniems tikslams, kad atveria savo širdis ir dalinasi gerumu ir atjauta su tais, kam to labiausiai stinga“, – kalbėjo viena iš iniciatyvos organizatorių KTU Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovė Domira Sabaliauskienė.

Asociacijos „Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė - Budrienė dėkojo svečiams už reikšmingą finansinę paramą ir dalijosi, kad organizacija šiemet švenčia savo 10-ąjį gimtadienį bei įgyvendina net 10 gerovės projektų. Be geros valios žmonių pagalbos būtų sudėtinga suteikti visokeriopą pagalbą ankstukų šeimoms, gerinti sąlygas ligoninėse bei padėti atnaujinti medicininę įrangą, kuri gelbsti pačių mažiausiųjų Lietuvos piliečių gyvybes.

Po oficialiosios renginio dalies organizacijos narės lankė palatose savo kūdikius slaugančias mamas. Kartu šeimas palatose lankė, laimino ir stiprybės linkėjo LSMU ligoninės Kauno klinikų kapelionas kunigas Benas Audrius Martusevičius.

Kaip ir kasmet, dėmesiu ir rūpesčiu buvo apgaubtos ir kitos Lietuvos ligoninės, kuriose gydomi ankstukai: visoms šeimoms perduotos vienodos dovanėles – purpuriniai muslino zuikeliai.