+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Gyvybės šventė 2016. Kauno klinikos

Nuostabią gegužės 28 d. šeštadienio popietę LSMUL Kauno klinikose esančiame pušynėlyje įvyko jau 5-oji asociacijos „Padedu augti“ organizuojama Gyvybės šventė anksčiau laiko vaikelio susilaukusioms šeimoms, simbolizuojanti padėką, viltį, rimtį ir tikėjimą. Ši Gyvybės šventė neatsitiktinai švenčiama Kauno klinikų teritorijoje: čia pasodintas ypatingas ąžuoliukas – Gyvybės medis. Klinikose dirbantys medikai ir personalas nors trumpam gali žvilgtelti pro langus į gražias ir laimingas šeimas, o dar tik sunkų gydymo ir sveikimo kelią pradedančios, neišnešiotukus slaugančios šeimos čia gali pasikrauti naujų jėgų ir vilties, žiūrėdami į kitų šeimų paaugusius neišnešiotukus, kurie (galbūt ir vadinti beviltiškais ) užaugo ir nesiskiria nuo laiku gimusių vaikučių.

,,Šiandien mums didelė šventė ir ja norime dalintis su medikais ir Kauno klinikų personalu, prisidėjusiu prie mūsų mažųjų gyvybių gelbėjimo, gydymo ir slaugos. Ačiū, kad esate ir dirbate neįkainuojamą darbą,“ – kalbėjo asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė.

Saulėtas, šiltas rytas ir keletą metų besitęsiantis tiesioginis bendravimas su ,,neišnešiotukų“ bendruomene pritraukė daugybę laimingų šeimų iš įvairių Lietuvos miestų: Kauno, Tauragės, Alytaus, Kazlų Rūdos, Šiaulių, Kėdainių ir kt.

Šventės metu netrūko įvairios veiklos: vaikai džiaugėsi pripučiamais batutais, dailės užsiėmimu, tėvelių padedami specialiomis lazdomis leido muilo burbulus, o suaugusieji mėgavosi koncertu ir vaišinosi rėmėjų įsteigtomis vaišėmis.

Asociacija „Padedu augti“ ne tik aktyviai ir savanoriškai organizuoja šeimų bendruomenės šventes. Daugėjant asociacijos narių, specialistų ir partnerių atsiranda galimybė šeimoms, susilaukusioms naujagimių anksčiau laiko, suteikti visokeriopą ir profesionalią pagalbą. Savanorės mamos, susilaukusios vaikelių anksčiau ir juos jau auginančios namuose, esant poreikiui, vyksta į LSMUL Kauno klinikas arba dalyvauja „Arbatos pertraukėlėse“, kuriose vysta savitarpio pagalbos susitikimai, ir savo patirtimi padeda ,,neišnešiotuko“ susilaukusioms šeimoms.

Prie šventės įgyvendinimo prisideda ir žinomos dainininkės

Įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatės, Lietuvos balso finalistės – Karolina Juškaitė ir Aistė Tomkevičiūtė labai palaiko šeimas, susilaukusias vaikelių anksčiau laiko ir savo balsu džiugina savanoriškai.

„Dėkoju organizatoriams, kad antrus metus galiu dainuoti Jums. O tai darau, nes negaliu būti tikra, kad, kai lauksiuosi vaikelio, jis į pasaulį nepasibels per anksti. Matant tokius mažyčius naujagimius suspaudžia širdį, tad norisi prisidėti prie iniciatyvos „Padedu augti“ veiklos,“ – kalbėjo Aistė Tomkevičiūtė.

Ne visiems ši diena- šventė

„Suprantame, kad ne visiems šiandien norisi džiaugtis. Naujos šeimos, šiuo metu Neonatologijos klinikoje slaugančios savo naujagimius, išgyvena tai, ką išgyvenome ir mes: neviltį, kaltę, didelį skausmą, baimę ir bejėgiškumą. Siunčiame joms nuoširdžiausius linkėjimus: pasveikti, užaugti, išlikti stiprioms ir priimti mūsų siūlomą bei teikiamą pagalbą,“ – kalbėjo asociacijos „Padedu augti“ vadovė.

Pristatyti net trys projektai

Šventės metu buvo pristatyti net trys bendruomenei svarbūs projektai. Svečiai buvo kviečiami ne tik aukoti pinigus vienam iš projektų, bet ir tapti neatlygintinais Kauno klinikų Kraujo centro donorais, nes dovanodamas kraujo gali prisidėti prie gyvybių gelbėjimo.

 ,,Minčių inkilėlis“ – pirmasis tokio tipo pagalbos teikimo būdas Lietuvoje ar net pasaulyje.

„Per savo darbo patirtį susidūrėme su problema, kad šeimos ne visada nori priimti tiesioginę emocinę ir psichologinę pagalbą, todėl nusprendėme ieškoti būdų, kaip padėti šioms šeimoms. Yra tiek daug minčių, tiek daug žodžių, kurių neišsakome – bijome, dvejojame arba neturime kam to pasakyti. Taip gimė idėja sukurti „Minčių inkilėlį“ – vietą, į kurią šeimos galėtų dėti laiškus su savo istorijomis, palinkėjimais kitoms neišnešiotų naujagimių susilaukusioms šeimoms, gydytojams ir medicinos personalui. Tikime, kad tai padės kriziniu metu efektyviau pateikti labai svarbią emocinę pagalbą ir paramą. Labai džiaugiuosi, kad pasidalinus idėja, Tėčio ir dukros dirbtuvės „Abudu“ sutiko „Minčių inkilėlį“ pagaminti nemokamai,“ – kalbėjo Julija Kulik-Dulskienė.

Viena asociacijos „Padedu augti“ narė Ernesta jau beveik metus gyvena Australijoje. Didelis atstumas jai nėra kliūtis prisidėti prie asociacijos „Padedu augti“ veiklos. Ernesta iniciavo tarptautinį projektą „Nutieskime mažoms širdutėms tiltus“, kviesdama viso pasaulio lietuvių bendruomenes su vaikučiais savo palaikymą perteikti piešiniuose.

Akcijos metu vaikučiai iš Australijos, Norvegijos, Amerikos, Lenkijos piešė naujagimius, slaugomus ir globojamus fėjų (tėvelių, mamyčių, medikų) ir gyvenančius stikliniuose nameliuose.

Šiuo projektu siekiama parodyti lietuvių toleranciją, supratimą ir paramą mūsų bendruomenės šeimoms bei mūsų mažiesiems stebuklams.

Sveika pradžia – mamos pieno laše

„Sveika pradžia – mamos pieno laše“ – asociacijos „Padedu augti“ inicijuotas projektas, skirtas pirmojo Lietuvoje donorinio pieno banko įrangai – dviem specialiems šaldikliams nupirkti. Neišnešiotukų motinoms pieno pirmomis dienomis nebūna arba būna labai mažai. Norima, kad visi anksčiau laiko gimę ir sunkiai sergantys naujagimiai, kurių mamos turi nepakankamai pieno, trūkstamą pieno kiekį gautų iš donorinio pieno banko. Taip siekiama mažinti sergamumą žarnyno uždegimu ir su šia liga susijusias komplikacijas: žarnyno operacijas, ilgalaikį maitinimą infuzijos būdu, ilgalaikį antibiotikų vartojimą.

Numatoma bendra projekto vertė – 20 000 eurų, todėl kiekviena net simbolinė auka yra labai svarbi. Tai padaryti galite pervesdami norimą paramos sumą į asociacijos „Padedu augti“ atsiskaitomąją sąskaitą AB SEB banke – Nr. LT05 7044 0600 0798 8637, įmonės kodas 303157604, mokėjimo laukelyje nurodę paskirtį „Sveika pradžia“.


Nuoširdžiai dėkojame rėmėjams ir pagalbininkams: UAB ,,AbbVie“, UAB ,,Akrilita“, Tėčio ir dukros dirbtuvėms ,,Abudu“, ,,Mon Ami“ kepyklėlei, ,,Ližė smaližė“, Jurgitai , dainininkėms Aistei Tomkevičiūtei ir Karolinai Juškaitei, ,,Disco4u“, ,,Šeimos kūrybinei studijai“, ,,Pumpum batutams“, ,,Dekoro magija“, ,,Burbulų dėdė“, ,,Medalika“, mokyklai ,,Opa Pupa“, šeimos studijai ,,Baltas mėnulis“, Neonatologijos būreliui.