+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Diena, pilna vilties

Naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti“ kartu su Neonatologijos studentų būrelio nariais lankė Neonatologijos klinikoje savo mažuosius naujagimius slaugančias šeimas. Asociacijos nariai pakvietė medikus, kurie rūpinasi pačiais mažiausiais, į vieną iš Neonatologijos klinikos auditorijų, norėdami dar kartą padėkoti.

„Be Jūsų rūpesčio ir darbo negalėtume minėti šios dienos. Jūsų nuoširdūs žodžiai ir darbai, tikėjimas bei padrąsinimas, kad viskas bus gerai – suteikia tėveliams daug vilties ir tvirtybės“, – šventės dalyviai dėkojo medikams ir visam aptarnaujančiam personalui bei įteikė po rožės žiedą. „Padedu augti“ mamos papasakojo, kad 2011 m. gegužės mėn. buvo įkurta savanoriška organizacija „Mp-mamos pienas“. Organizacija teikė mamų savanorių pagalbą savipagalbos grupėse, organizavo pirmojo pasaulyje „Gyvybės medžio“ pasodinimą Kauno klinikų kiemelyje, priešais naujagimių reanimacijos langus, rinko lėšas Neonatologijos klinikos įrengimams atnaujinti ir kt. 2013 m. spalio 2 d. „Mp-mamos pienas“ tapo naujagimių anksčiau laiko susilaukusių tėvų asociacija „Padedu augti“. Asociaciją įkūrė penkios mamos: socialinės darbuotojos Inga, Aušra ir Viktorija, psichologė Elena bei rinkodaros specialistė Julija.

„Tikime asociacijos tikslais, tikime savo idėja – ji padeda rasti viltį neišnešiotus naujagimius slaugantiems tėvams. Asociacija padės šviesti visuomenę, padės daryti gerus darbus“, – sakė įkūrėjos.

Kas gali geriausiai suprasti mamą, pagimdžiusią neišnešiotą kūdikį, kuris dažnai telpa delne, jei ne ta, kuri jau turi tokios patirties? Kas daugiau, jei ne tai išgyvenusios mamos gali padėti atsakyti į klausimus: „Koks jis užaugs?“, „Ar iš viso užaugs?“.

Kūdikio gimimas anksčiau laiko – didelis stresas visai šeimai. Visos kylančios emocijos yra natūralios, reikalingos, kad vaikelio mama galėtų kuo greičiau susitaikyti su įvykusiu faktu ir gyventi toliau, rūpintis savo mažyliu.

Neišnešiotais naujagimiais laikomi iki 37 nėštumo savaitės gimę kūdikiai. Į šį pasaulį toks mažylis atkeliauja per anksti, skubėdamas, dažnai negalintis savarankiškai kvėpuoti, valgyti. Jie paprastai sveria mažiau nei 2500 g. Vienas iš 10 naujagimių į gyvenimą ateina per anksti ir per mažas. Jų gimsta kiekvienais metais 15 mln. pasaulyje, 500 tūkst. Europoje, 1400 kasdien, 60 per valandą, 1 per minutę. Mūsų šalyje gimsta apie 2 tūkst. per metus. Kauno klinikose gydoma apie 150 vaikučių iki 1,5 kg svorio.

Šventinio renginio dalyvius džiugino sėkmės istorijos ne tik iš nuotraukų, bet ir papasakotos dviejų šaunių studenčių, kažkada paskubėjusių ateiti į šį pasaulį anksčiau...Neonatologijos klinikos vadovė dr. Rasa Tamelienė padėkojo šventės rengėjams visos Neonatologijos klinikos darbuotojų vardu.

„Didelė kolektyvo dalis negali dalyvauti šioje puikioje šventėje, nes šiuo metu slaugo ir prižiūri pačius mažiausius bei gražiausius mūsų klinikos vaikučius, – sakė dr. R. Tamelienė. -Didžiuojuosi, kad dirbu klinikoje, kurioje yra patys geriausi savo srities specialistai. Mūsų klinikoje kūdikių iki 1 metų išgyvenamumas yra didesnis nei Europos vidurkis. Tuo mes labai džiaugiamės.“

„Linkime, kad jūsų vaikučiai plačiai išskleistų gyvenimo sparnus“, – linkėjo klinikos vadovė.

Sekmadienį, tikrąją neišnešiotų naujagimių paminėjimo dieną, už šiuos mažiausius ir gražiausius vaikučius bei jų tėvelius ir gydančius medikus Kauno Jėzuitų bažnyčioje buvo laikomos Šv. Mišios.

Savaitraštis ,,Ave Vita“, Džiuljeta Kulvetienė, 2013 m. lapkričio 22 d.