+37067781570
„Neišnešiotukų pagalbos linija”
Nuo šiol mamos rūpinsis mažyliais jaukesnėje aplinkoje

Jauki palata Naujagimių ligų skyriuje

Nuo šiol naujagimių susilaukusios šeimos, slaugančios savo sergančius mažylius, džiaugsis dar viena namų aplinką primenančia palata.

Asociacija ,,Padedu augti“ nuolatos besirūpinanti šeimomis, kurių naujagimiai gimė per anksti ar sunkiai serga, vykdo gyvybiškai svarbius projektus, nukreiptus į šių šeimų sąlygų gerinimą gydymo įstaigose. Vasaros pradžioje (birželio-rugpjūčio mėnesiais) asociacija pakvietė visuomenę gražiam paramos projektui, kurio metu buvo renkamos lėšos palatos jaukumui sukurti.

Už surinktas lėšas Kauno klinikų Neonatologijos klinikai buvo nupirktos naujos lovos, užtiesalų komplektai, o įmonė UAB ,,Lonas“ padovanojo du labai kokybiškus ir tvirtus čiužinius.

Projekto pristatymo metu netrūko gražių emocijų

Pasidžiaugti pasiektu rezultatu susibūrė asociacijos ,,Padedu augti“ narės, Kauno klinikų Neonatologijos klinikos darbuotojos bei mamos, slaugančios savo sergančius naujagimius.

,,Susidūrusi su tokia situacija, kai naujagimis gimė gerokai per anksti, supratau, kaip svarbu mamoms jausti namų aplinką, kai esi toli nuo namų ir ligoninėje praleidi keletą mėnesių. Neabejodama nusprendžiau ir pati prisidėti prie palatos jaukumo, paaukota lėšų. Ir visai netikėtai sutapo, kad būtent į šią palatą buvau perkelta su mažyle”, – pasakojo naujagimį slaugantį mama Raimonda Gudunienė.

Trumpo renginio metu asociacijos narės mamoms padovanojo šeimų stiprybę simbolizuojančius Gyvybės medalionus ir rėmėjų ,,Kūkas“ įsteigtas dovanas – spalvingus ir draugiškus kramtukus kūdikiams.

Padėkos žodį tarė ir asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė, kartu su asociacijos narėmis nuolatos besistengianti dėl naujagimių šeimų gerovės kūrimo.

,,Asociacijos vardu dėkoju už dar vieną prasmingą projektą. Džiaugiuosi žmonių pasitikėjimu ir noru prisidėti kuriant geresnes sąlygas vienai pažeidžiamiausių grupių – neišnešiotų ir sunkiai sergančių naujagimių šeimoms. Laime spindintys veidai mums yra pati didžiausia padėka, nes pačios šioje klinikoje praleidome ne vieną mėnesį ir žinome, kokios liūdnos nuotaikos vyrauja, kai tavo mažylis sunkiai serga“ , – kalbėjo asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė I. Laukytė-Budrienė.

Projekto organizatoriai dėkingi: žmonėms, skyrusiems finansinę paramą, UAB ,,Lonas“ už 2 vnt. čiužinių, UAB ,,Stikluva“ už nuolaidą medžio masyvo lovoms, ,,Kūkas“ už rankų darbo kramtukus kūdikiams.

Iš viso suteikta paramos už 1100 eurų.