Ką jaučia neišnešiotuko susilaukusi mama, kai jai ,,nuimama karūna“?
Juk Ji, kaip ir visos besilaukiančios moterys, planavo ir svajojo apie putlų ir laiku gimusį mažylį! Nors savimi rūpinosi ir buvo pavyzdinga ,,nėštukė“, įvyko STAIGA – pasaulį sudrebino į delnus telpantis neišnešiotukas, nemokantis kvėpuoti, valgyti ir palaikyti kūno temperatūros.
Šia jautria tema kalbėta spalio 19 dieną Kaune vykusio seminaro ,,Mamos mamai – pagalba, susilaukus neišnešiotuko“ metu.
Savo darbo patirtimi ir įžvalgomis dalijosi Kauno klinikų Neonatologijos klinikos, Akušerijos ir ginekologijos klinikos socialinė darbuotoja Aušra Mazgienė.
,,Mamų ilgas gulėjimas ligoninėje ir jų jaučiama nuolatinė įtampa bei stresas dėl vaikelio būklės, atsiskyrimas nuo šeimos, įtakojo mano sprendimą inicijuoti savitarpio pagalbos grupių veiklas Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje. Rėmiausi Čikagos Lojolos universitetinės ligoninės patirtimi, kurioje sėmiausi naujų žinių“, – kalbėjo ji.
Asociacijos ,,Padedu augti“ vadovė Inga Laukytė-Budrienė pasakojo apie ,,Padedu augti“ mamos mamai-pagalbą bei apie ,,Padedu augti“ vykdytus ir vykdomus gyvybiškai svarbius projektus, prie kurių gali prisidėti ne tik neišnešiotukų mamos, bet ir kiti savanoriai.
LSMU Sveikatos psichologijos katedros lektorė, tinklaraščio ,,Švelni tėvystė“ įkūrėja, medicinos psichologė Milda Kukulskienė pasakojo apie tėvelių patiriamus psichologinius iššūkius ir būtiną psichologinę pagalbą kiekvienai šeimai. Ji rėmėsi moksliniais tyrimais ir savo atlikto tyrimo rezultatais. Pasakojo apie pagalbos teikimo būdus. Daug dėmesio skyrė savitarpio pagalbos grupių veiklai. Suteikė rekomendacijas, kaip reikėtų bendrauti su neišnešiotuko tėveliais ir kokių frazių vertėtų atsisakyti, pvz. ,,Juk viskas bus gerai“.