+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
jENS kongresas Romoje

Rugsėjo 19-23 dienomis asociacijos vadovė Inga Laukytė – Budrienė dalyvavo jungtiniame Europos neonatologų draugijų kongrese (jENS) Romoje.

Organizacija dėkinga EFCNI už suteiktas reikšmingas nuolaidas, atvėrusias galimybę išgirsti daugybę pasaulinių ekspertų pranešimų, apimančių į šeimą orientuotą naujagimių priežiūrą, neišnešioto naujagimio maitinimą ir jo gerinimą, gydymo įstaigų partnerystės su tėvais aspektus, naujagimio apsaugą nuo RSV ir RSV epidemiologiją, motinos pieno naudą, atsižvelgiant vystymosi rezultatus, oda prie odos kontaktą iš karto po neišnešioto ar sergančio naujagimio gimimo.

Prieškongresinis kursas „Partnerystė su tėvais: kaip tėvai gali tapti partneriais prižiūrint savo kūdikius“ dalyvius privertė susimąstyti, kad esminis klausimas yra ne supanti aplinka, personalo skaičius, o požiūris į šeimą. „Perėjimas prie į šeimą orientuotos priežiūros yra erdvės klausimas, bet tai prasideda erdvėje, kuri yra mūsų protas“, – teisingai pasakė italų gydytoja - neonatologė Gina Ancora.

Belgų prof. Luc Zimmermann akcentavo kaip tėvus galima informuoti ir įtraukti į savo kūdikio maitinimo būdus naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje.

 „Buvimas naujagimių intensyviosios terapijos skyriuje naujagimiui ir tėvams yra itin sunki, sukrečianti patirtis. Be to, maitinimo problemos yra dažniausiai pasitaikantys sunkumai po išleidimo. Ankstyvas tėvų informavimas ir įtraukimas į priežiūros procedūras yra geriausias būdas padėti tėvams stresinėje situacijoje ir pagerinti kūdikių sveikatos būklę“, – apibendrino jis.

Kongreso programoje taip pat buvo pristatytos svarbios visuomeninės ir politinės problemos, turinčios įtakos naujagimių ir motinų sveikatai. Seansas, skirtas karui ir migracijai, atskleidė problemišką ir nerimą keliančią situaciją, su kuria susiduria nėščios moterys, nukentėjusios nuo tokių nesaugių sąlygų. Ukrainoje gimstamumas sumažėjo drastiškai. Daug medikų išvyko.

Daug dėmesio skirta pacientų saugos klausimams, kalbėta apie tai, kaip kultūra gali pagerinti naujagimių priežiūros kokybę, ypač kritiniais atvejais.

Įspūdingos ir edukacinės kongreso dienos pabaiga buvo nuostabi - švedų dr. Stinos Klemming sesija „Kengūras metodas“ (oda prie odos kontaktas), kuri iškėlė klausimą: jei tėvų meilė ir artumas nėra svarbiausia vaiko gerovei, tai kas tuomet yra?