+37069980008
„Ankstukų pagalbos linija”
Ankstukų tėvų organizacijų suvažiavimas Vokietijoje

Balandžio 26-28 dienomis Freisinge (Vokietija) vyko kasmetinis ankstukų tėvų organizacijų suvažiavimas.

Šiemet EFCNI organizuojamas renginys sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus. Net 32 pasaulio šalys ir 47 tėvų organizacijos susitiko pasisemti žinių, išgirsti naujausius mokslinius tyrimus bei dalintis savo gerąja patirtimi.

Asociaciją ,,Padedu augti“ atstovavo jos vadovė Inga Laukytė-Budrienė ir valdybos narė gydytoja neonatologė Eglė Lysovienė.

Iš konferencijos sugrįžome su dar stipresniu žinojimu, kokį svarbų vaidmenį mažylių slaugoje užima tėvai bei kokią ateitį kaip tėvai mes galime suteikti savo vaikams!

🔹Savo pranešime Dr. Natalie Charpak's pasakojo kokią reikšmingą įtaką neišnešiotų mažylių smegenų vystymuisi ilgalaikėje perspektyvoje turi kengūros metodas

🔹Prof. Dieter Wolke dalijosi naujaisiais moksliniais tyrimais, kurie bus skelbiami šiais metais. Galime pasiekti labai daug, kad ankstukai gyventų sėkmingą, pilnavertį gyvenimą, bet tam mažų mažiausiai reikalingas ilgametis raidos stebėjimas. Deja, Lietuvoje neturime stebėjimo net iki mokyklinio amžiaus.

Neabejotinai, daug galime padaryti ir kaip tėvai: suteikdami daugiau meilės, daugiau rūpesčio, investuodami į kokybišką ugdymą, kalbėdamiesi su pedagogais, stiprindami vaikų sveikatą.